Čínská CEFC utužuje spolupráci s J&T, koupila polovinu její ruské banky

Jedna z největších soukromých firem v Číně CEFC ovládla poloviční podíl v ruské bance J&T Bank, která je součástí česko-slovenské skupiny J&T Finance Group. Detaily obchodu obě strany nechtějí komentovat. Transakce ještě podléhá schválení regulátorů v Rusku. V samotné skupině J&T Finance Číňané navýšili svůj podíl na bezmála deset procent.

 Patrik Tkáč
4.9.2015 16:15   |  

„Věříme, že majetkové propojení banky s čínskou investiční skupinou přinese nové příležitosti poskytovat finanční služby v rámci rozvíjejících se rusko-čínských vztahů. Tento krok je tak další příležitostí pro akceleraci růstu banky na ruském trhu,“ řekl Patrik Tkáč, místopředseda představenstva J&T Finance Group.

Čínská skupina je nyní velice aktivní v Česku. Koupila fotbalovou Slavii, Martinický palác na Hradčanském náměstí, budovu Živnobanky v Praze. Po navýšení svého podílu v J&T Finance na 9,9 procenta ještě požádá o souhlas regulátorů s navýšením na 30 procent. Navíc si brousí zuby také na aerolinky Travel Service.


Přečtěte si: Slavia či J&T nestačí, čínská CEFC chce ovládnout i Travel Service


CEFC (China Energy Company Limited ) je největší soukromou společností v Šanghaji a šestou největší privátní firmou v Číně. Působí především v oblasti financí, energetiky a průmyslu, kde se zabývá zpracováním, skladováním, distribucí a obchodováním s ropnými, agrochemickými, petrochemickými a plynovými produkty.

J&T Finance Group vznikla v roce 1995. Skupina se zaměřuje na služba spojené s privátním a retailovým bankovnictvím, správou majetku privátních klientů a institucí, investičním bankovnictvím a projektovým financováním. Podniká především na trzích České a Slovenské republiky, Chorvatska a Ruské federace.


Čtěte také:

Čínský podíl v J&T vzrostl na dvojnásobek, brzy má dosáhnout 30 procent

Číňané získali za 2,2 miliardy pětiprocentní podíl v J&T

Analýza: Čínské miliardy nemůže J&T v Česku a na Slovensku rozumně utratit

Slavia či J&T nestačí, čínská CEFC chce ovládnout i Travel Service

Autor: vag

Komentáře

Čtěte také

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské… více

Komerční prezentace
Mobilní web