Čínské banky dostaly injekci za téměř 22 miliard dolarů

Čínská centrální banka na mezibankovní trh napumpovala zhruba 140 miliard jüanů (21,8 miliardy dolarů) v podobě krátkodobé likvidity. Splatnost půjček je šest dní a průměrná úroková sazba činí 2,3 procenta. Banka tím chce podpořit ekonomiku a stabilizovat situaci na trhu, kde v minulých dnech prudce klesaly ceny akcií.

Bankovní úředník rovná peníze v čínské bance
26.8.2015 11:41   |  

Centrální banka rozšířila nástroje měnové politiky o nabídku krátkodobých úvěrů z programu SLO (short-term liquidity operations) již v roce 2013. Nejběžnější jsou podle agentury Reuters jednodenní až třídenní přímé úvěry komerčním bankám, občas se používají také půjčky s jinou dobou splatnosti.

Čínská centrální banka již v úterý s cílem podpořit ekonomický růst snížila základní úrokové sazby o 0,25 procentního bodu a požadavek na minimální rezervy komerčních bank o 0,5 procentního bodu. Snížení požadovaného objemu rezerv podle odhadů analytiků znamená, že by ekonomika mohla dostat dodatečnou finanční injekci 650 miliard jüanů (2,4 bilionu korun).


Čtěte také:

Záchranná akce Číny selhala, pokles akciových trhů pokračuje

Čína díky centrální bance zastavila propad trhů. Zatím

Vladan Gallistl: Čínská vláda odpálila globální bombu

Beznaděj i černý humor. Investoři se s propadem v Číně vyrovnávají porůznu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

T-Mobile zvažuje vytvořit TV stanici s příspěvky diváků

T-Mobile zvažuje vytvořit TV stanici s příspěvky diváků

Mobilní operátor T-Mobile zvažuje rozšířit nabídku své internetové televize. Jednou z možností by mohla být stanice, jejíž program by byl významně složen z příspěvků veřejnosti… více

Komerční prezentace
Mobilní web