Čínské banky dostaly injekci za téměř 22 miliard dolarů

Čínská centrální banka na mezibankovní trh napumpovala zhruba 140 miliard jüanů (21,8 miliardy dolarů) v podobě krátkodobé likvidity. Splatnost půjček je šest dní a průměrná úroková sazba činí 2,3 procenta. Banka tím chce podpořit ekonomiku a stabilizovat situaci na trhu, kde v minulých dnech prudce klesaly ceny akcií.

Bankovní úředník rovná peníze v čínské bance
26.8.2015 11:41   |  

Centrální banka rozšířila nástroje měnové politiky o nabídku krátkodobých úvěrů z programu SLO (short-term liquidity operations) již v roce 2013. Nejběžnější jsou podle agentury Reuters jednodenní až třídenní přímé úvěry komerčním bankám, občas se používají také půjčky s jinou dobou splatnosti.

Čínská centrální banka již v úterý s cílem podpořit ekonomický růst snížila základní úrokové sazby o 0,25 procentního bodu a požadavek na minimální rezervy komerčních bank o 0,5 procentního bodu. Snížení požadovaného objemu rezerv podle odhadů analytiků znamená, že by ekonomika mohla dostat dodatečnou finanční injekci 650 miliard jüanů (2,4 bilionu korun).


Čtěte také:

Záchranná akce Číny selhala, pokles akciových trhů pokračuje

Čína díky centrální bance zastavila propad trhů. Zatím

Vladan Gallistl: Čínská vláda odpálila globální bombu

Beznaděj i černý humor. Investoři se s propadem v Číně vyrovnávají porůznu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce aktualizováno

Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak dostala na tříměsíční minimum pod 43 dolarů za barel. Ceny tlačí dolů obavy… více

Mobilní web