Čistý zisk Generali loni kvůli odpisům výrazně klesl

Největší italské pojišťovně Generali za loňský rok kvůli odpisům silně klesl čistý zisk, provozní výsledek se ale zlepšil. Společnost v rámci své transformace a důkladného čištění bilance odepsala z loňského hrubého výsledku 1,7 miliardy eur, zhruba 43,5 miliardy korun.

pojišťovna Generali
14.3.2013 9:09   |  

Generali se po lednové dohodě s českou PPF Group stala plným vlastníkem skupiny Generali PPF Holding (GPH), jejíž součástí je Česká pojišťovna.

Čistý zisk Generali loni klesl na 70 milionů eur, asi 1,8 miliardy korun z 856 milionů eur v roce 2011. Provozní zisk naopak stoupl o 10,5 procenta na 4,2 miliardy eur, což překonalo plánovanou úroveň čtyř miliard eur. Celkové vybrané pojistné se zvýšilo o 3,2 procenta na 70 miliard eur.

Pojišťovna v lednu po převzetí akcií GPH představila tříletý strategický plán, v jehož rámci hodlá zvýšit ziskovost. Její roční provozní zisk by se měl pomocí investic na nových trzích a snížení nákladů dostat nad pět miliard eur. Nová strategie spolu s vyčištěním firemní rozvahy je výsledkem působení nového generálního ředitele společnosti Maria Greca, který nastoupil loni v srpnu.

Generali za 49 procent akcií GPH zaplatí PPF 2,5 miliardy eur. GPH je jednou z předních pojišťoven ve střední a východní Evropy. Spravuje aktiva za zhruba 15 miliard eur a poskytuje služby více než 13 milionům klientů. Na českém trhu do něj patří Česká pojišťovna a pojišťovna Generali.


Čtěte také:

Generali došla trpělivost, žaluje stát kvůli zkrachovalým cestovkám. Žádá 18,5 milionu

Generali podává trestní oznámení na majitelku Majestic Travel


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Maďarsko chce na hranici se Srbskem postavit „masivnější obranný systém“

Maďarsko chce na hranici se Srbskem postavit „masivnější obranný systém“

Maďarsko chce vybudovat druhý plot podél své hranice se Srbskem. Podle oznámil to maďarský premiér Viktor Orbán. Předpokládá, že druhá bariéra pomůže posílit obranu před možným… více

Mobilní web