Čistý zisk ING Bank ČR loni klesl na 671 milionů

20.4.2011 12:54   |  

Společnost ING Bank ČR loni hospodařila s čistým ziskem 671 milionů. Při započtení pozitivního vlivu přehodnocení dluhopisových portfolií (116 milionů korun), souhrnný čistý zisk dosáhl úrovně 787 milionů korun. Tento výsledek je jen o tři procenta nižší, než v rekordním roce 2009.

Výsledek pozitivně ovlivnilo zejména zvýšení vkladů do spořícího účtu ING Konto o 23 procent (74 miliard korun). Celková bilanční suma díky tomu na konci loňského roku vzrostla na 116 miliard korun. Služby ING Bank loni využilo více než 50 tisíc nových klientů.

Banka loni zvýšila svůj podíl na trhu nových obchodů typu dluhového financování akvizic (corporate leverage).

Úrokové výnosy byly o 25 procent nižší než v roce 2009. „V dlouhodobém horizontu si v retailovém i komerčním bankovnictví konkurenceschopné úrokové sazby, což nám v době, kdy jsou úrokové sazby obecně velmi nízké, snižuje úrokové výnosy. Totéž platí i pro čisté výnosy z poplatků, které se v roce 2010 snížily o osm procent,“uvedl finanční ředitel společnosti Radek Mlčák.

ING Bank loni významně investovala do projektu provozního rozdělení banky a pojišťovny.
„Do budoucna chceme stavět na strategii stát se preferovanou bankou pro naše zákazníky. Našimi dalšími pilíři je provozní dokonalost a být top zaměstnavatelem,“ říká generální ředitel společnosti Jan Bartholomeus.

Autor: sal

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web