Čistý zisk pojišťovny Allianz se propadl téměř o polovinu

6.8.2010 15:54   |  

Čistý zisk německé společnosti Allianz se ve druhém čtvrtletí propadl o 46 procent na 1,02 miliardy eur (25 miliard korun) z 1,87 miliardy eur před rokem, kdy byly výsledky podpořeny příjmy z prodeje aktiv. Oznámila to dnes firma. Allianz je největší pojišťovnou v Evropě a působí také v České republice.

Čistý zisk zaostal za očekáváním analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali v průměru na 1,16 miliardy eur. Provozní zisk však stoupl o téměř 23 procent na 2,19 miliardy eur a tržby o 14,5 procenta na 25,4 miliardy eur. Oba tyto ukazatele tak odhady analytiků překonaly.

„Na základě těchto velmi dobrých výsledků jsme přesvědčeni, že budeme schopni dosáhnout svého celoročního odhadu provozního zisku ve výši kolem 7,2 miliardy eur s odchylkou plus minus 500 milionů eur,“ uvedl generální ředitel společnosti Michael Diekmann.

V České republice působí Allianz od roku 1993 a je zde třetí největší pojišťovnou na trhu.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Stát půjčí OKD 700 milionů korun. Žádná půjčka, ale dar, kritizuje opozice

Stát půjčí OKD 700 milionů korun. Žádná půjčka, ale dar, kritizuje opozice Fotogalerie

Stát půjčí těžební společnosti OKD, která je v úpadku, 700 milionů korun. Na středečním jednání o tom rozhodla vláda. Peníze půjčí státní podnik Prisko, který spadá pod… více

Mobilní web