Citibank chystá prodej osobního bankovnictví v Česku

Vedení bankovního gigantu Citigroup rozhodlo, že skupina opustí byznys s poskytováním osobních bankovních služeb celkem na 11 světových trzích. Špatnou zprávou pro české klienty Citibank však je to, že do opouštěné jedenáctky spadá i Česká republika. Finanční skupina se prý chce plně věnovat obsluze klientů na 24 dalších trzích, které jí generují přes 95 procent stávajícího obratu.

 pobočka Citibank v Chicagu
14.10.2014 15:08   |  

Firma doufá, že veškeré procesy provázející prodej jednotlivých segmentů byznysu ve vybraných zemích stihne do konce roku 2015, a to včetně regulatorních souhlasů.

„Poskytované služby osobního bankovnictví, včetně provozu poboček a dalších obchodních míst, zůstávají nyní nezměněny,“ uklidňuje vedení české Citi ve svém vyjádření pro média. Banka v Česku dál hodlá poskytovat služby institucionálním i firemním klientům.

Kromě Česka se bankovní skupina zbaví svého byznysu zaměřeného na osobní bankovnictví v Kostarice, Egyptě, Salvadoru, Guamu, Guatemale, Maďarsku, Japonsku, Nikarague, Panamě a Peru.

Citibank působí v tuzemsku jako pobočka Citibank Europe, která je registrovaná v Irsku a vlastní bankovní licenci pro celou Evropskou unii. Citi, globální společnost poskytující finanční služby, spravuje přibližně 200 milionů klientských účtů a podniká ve více než 160 zemích světa.


Čtěte také:

Citibank si najme umělou inteligenci IBM Watson

Americká Citigroup zvýšila zisk o více než pětinu

Citigroup zaplatí USA pokutu sedm miliard dolarů kvůli hypotékám

Autor: msc

Komentáře

Čtěte také

Čedok loni kvůli uprchlické krizi a odpisům prodělal 181 milionů

Čedok loni kvůli uprchlické krizi a odpisům prodělal 181 milionů E15 exkluzivně

Nejstarší tuzemská cestovní kancelář má za sebou neradostný rok. Celkové tržby a výnosy Čedoku loni meziročně klesly o 548 milionů korun na dvě miliardy, hospodářským výsledkem… více

Komerční prezentace
Mobilní web