Citibank chystá prodej osobního bankovnictví v Česku

Vedení bankovního gigantu Citigroup rozhodlo, že skupina opustí byznys s poskytováním osobních bankovních služeb celkem na 11 světových trzích. Špatnou zprávou pro české klienty Citibank však je to, že do opouštěné jedenáctky spadá i Česká republika. Finanční skupina se prý chce plně věnovat obsluze klientů na 24 dalších trzích, které jí generují přes 95 procent stávajícího obratu.

 pobočka Citibank v Chicagu
14.10.2014 15:08   |  

Firma doufá, že veškeré procesy provázející prodej jednotlivých segmentů byznysu ve vybraných zemích stihne do konce roku 2015, a to včetně regulatorních souhlasů.

„Poskytované služby osobního bankovnictví, včetně provozu poboček a dalších obchodních míst, zůstávají nyní nezměněny,“ uklidňuje vedení české Citi ve svém vyjádření pro média. Banka v Česku dál hodlá poskytovat služby institucionálním i firemním klientům.

Kromě Česka se bankovní skupina zbaví svého byznysu zaměřeného na osobní bankovnictví v Kostarice, Egyptě, Salvadoru, Guamu, Guatemale, Maďarsku, Japonsku, Nikarague, Panamě a Peru.

Citibank působí v tuzemsku jako pobočka Citibank Europe, která je registrovaná v Irsku a vlastní bankovní licenci pro celou Evropskou unii. Citi, globální společnost poskytující finanční služby, spravuje přibližně 200 milionů klientských účtů a podniká ve více než 160 zemích světa.


Čtěte také:

Citibank si najme umělou inteligenci IBM Watson

Americká Citigroup zvýšila zisk o více než pětinu

Citigroup zaplatí USA pokutu sedm miliard dolarů kvůli hypotékám

Autor: msc

Komentáře

Čtěte také

Zadlužený Kovosvit má nové vedení, o firmu se zajímají investoři

Zadlužený Kovosvit má nové vedení, o firmu se zajímají investoři aktualizováno

Firmu Kovosvit MAS ze Sezimova Ústí, která má finanční problémy, vede nový manažerský tým. Bývalý pověřený ředitel Blahoslav Fajmon rezignoval. Zaměstnanci stále nedostali… více

Mobilní web