Citibank nabízí účty v Londýně i Čechům

11.2.2011 7:50   |  

Bohatí klienti jsou skupinou, která české banky láká čím dál více. Česká pobočka banky Citibank nyní přichází s novým konceptem mezinárodního bankovnictví pro bohaté zákazníky. „Koncept International Personal Banking, které má centrum v Londýně, otevíráme i pro české klienty, služby budou v mateřštině,“ uvedl šéf wealth managementu Citibank Pavel Drahotský. Služba je cílena na bohatší klienty, s volnými prostředky v hodnotě půl milionu až pět milionů dolarů.

Lidé s méně penězi, ale nad jeden a půl milionu korun, mohou v bance využívat program pro afluentní klientelu Citigold, nejbohatší pak spadají do privátního bankovnictví. Češi, pokud si otevřou londýnský offshore účet, mají na výběr dvacítku měn, přístup k obchodování na burzách v 25 zemích, stovky podílových fondů a strukturovaných produktů.

Banky v Česku v poslední době zostřily boj o úložky bohatých lidí. ČSOB nedávno odhadla, že potenciální klienti privátního bankovnictví (lidé s úsporami nad deset milionů korun) ještě mají volné peníze v hodnotě 370 miliard korun. Řada velkých bank proto posiluje své divize bankovnictví pro bohaté.

Na toto pole nedávno nově vstoupila Raiffeisenbank, aktivní je nyní i J&T, která dříve cílila na nejbohatší skupinu individuálních a institucionálních investorů s vklady v hodnotě desítek milionů korun. Celkově podle ČSOB mají privátní banky ve správě 310 miliard korun privátních úspor. Z toho 200 miliard české banky, zbytek zahraniční.

Hitem jsou strukturované dluhopisy

Investiční šlágr minulých let, zajištěné fondy, střídají strukturované dluhopisy. Jejich konstrukce se většinou opírá o deriváty. Česká pobočka Commerzbank nyní upisuje akciový dluhopis (vstupní hranice půl milionu korun) navázaný na index eurostoxx50. Citibank upisuje čtyři korunové a eurové strukturované dluhopisy navázané na akcie a komodity (od sta tisíc korun). J&T Banka včera přišla s „garantovaným prémiovým vkladem“, který má ochránit úspory před inflací.

Autor: Tereza Zavadilová

Komentáře

Čtěte také

Příčinu pátečního požáru na Barrandově zjistí až odborní znalci

Příčinu pátečního požáru na Barrandově zjistí až odborní znalci aktualizováno

Příčinu pátečního požáru filmových kulis v ateliérech na pražském Barrandově, který podle odhadů způsobil škodu až 100 milionů korun, odhalí až odborná znalecká zkoumání.… více

Mobilní web