Citigroup chystá kreditní karty pro Číňany

6.2.2012 16:20   |  

Americká finanční společnost Citigroup získala jako první neasijská banka povolení regulačních úřadů k vydávání kreditních karet v Číně. Oznámila to dnes čínská divize firmy.

Citigroup své aktivity v oblasti kreditních karet v Číně pravděpodobně zahájí již letos. „Toto schválení představuje významný mezník v pokračujícím rozšiřování podnikání společnosti Citigroup v Číně,“ uvedl šéf aktivit podniku v Asii a Tichomoří Stephen Bird.

„Schopnost vydávat kreditní karty podpoří naše zdravé tempo růstu na tomto klíčovém trhu,“ dodal. Citigroup má pobočky ve 13 velkých čínských městech. V Číně mají své divize desítky zahraničních bank, jejich podíl na tamním trhu je však nízký, a to mimo jiné kvůli přísným regulačním pravidlům, napsala agentura Reuters.

Citigroup je podle aktiv třetí největší bankou ve Spojených státech. Firma loni zvýšila zisk na 11,3 miliardy dolarů (216 miliard korun) z předloňských 10,6 miliardy.

Autor: nos,čtk

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web