Citigroup výrazně zvýšila zisk, klesly jí náklady na právní spory

Americká banka Citigroup v loňském čtvrtém čtvrtletí zvýšila čistý zisk na 3,3 miliardy dolarů (81,5 miliardy korun) z 344 milionů dolarů před rokem. Citigroup, která je třetí největší bankou v USA podle objemu aktiv, těžila zejména z výrazného snížení nákladů na právní spory. Kvůli nim i kvůli restrukturalizaci před rokem odepsala 3,5 miliardy dolarů.

ilustrační foto
15.1.2016 15:02   |  

Celkové výdaje se v posledních třech měsících loňského roku snížily o více než pětinu. Bance k vyššímu zisku pomohl i prodej nepotřebných aktiv z její součásti Citi Holdings. „Je nepochybné, že jsme se stali jednodušší, menší, bezpečnější a silnější institucí,“ uvedl generální ředitel Michael Corbat.

Očištěný zisk na akcii dosáhl 1,06 USD, zatímco očištěné příjmy se zvýšily o 4,2 procenta na 18,6 miliardy dolarů. Za růstem příjmů ovšem stál hlavně zmíněný prodej nepotřebných aktiv, kterých se zbavuje za tímto účelem vytvořená součást Citi Holdings. Analytici v anketě agentury Reuters očekávali zisk 1,05 USD na akcii a příjmy 17,8 miliardy USD.

Corbatovým plánem je, aby se Citi celkově zmenšila a naopak any se zvýšila ziskovost jejích základních aktivit. Zároveň uvažuje o investicích do vývoje některých firemních aktivit, jako jsou například platební karty s logem Citi v USA. Část investorů ale o strategii banky pochybuje, což se odráží v ceně akcií Citigroup - od začátku roku klesly o více než 12 procent. Dnes po zveřejnění výsledků ztrácely před začátkem obchodování v New Yorku zhruba 2,5 procenta.


Čtěte také:

Citigroup má dostat za sporné hypotéky obří pokutu

Erste koupila retailové aktivity banky Citigroup v Maďarsku

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Další rána ruskému rozpočtu? Kremlu začíná vadit příliš silný rubl

Další rána ruskému rozpočtu? Kremlu začíná vadit příliš silný rubl

Ruská měna od začátku roku posílila vůči dolaru o 15 procent a Moskvě kvůli tomu přibývají starosti. Podle ekonomického poradce prezidenta Vladimira Putina tento vývoj může snížit… více

Mobilní web