CME vydá dluhopisy za 50 milionů dolarů, splatí staré dluhy

Americká společnost Central Europen Media Enterprises (CME), která v tuzemsku vlastní televizi Nova a další stanice, chystá emisi dluhopisů v objemu 50 milionů eur (asi 1,2 miliardy korun). Z výnosu chce uhradit starší závazky. Dluhopisy budou mít pevný výnos 11,625 procenta a splatné budou v roce 2016. Koupit by je měl předem vybraný zájemce.

Adrian Sarbu, CME
5.9.2012 12:14   |  

CME bude za papíry ručit majetkem dvou firem, které jsou v jejím plném vlastnictví. Zatím ale není jisté, že se firmě podaří prodej dluhopisů realizovat.

Firma očekává, že výtěžek z prodeje použije na splacení konvertibilních dluhopisů s úrokem 3,5 procenta, jejichž splatnost připadá na rok 2013. Z části by mohla splatit rovněž dluhopisy s variabilním výnosem, které jsou splatné v roce 2014.


Čtěte také:

Čisté výnosy CME meziročně klesly, čistý zisk stoupl

Superšéf Novy Sarbu zastavil své pražské byty spořitelně


Součástí skupiny CME je i společnost CET 21, která drží licence pro vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport a české verze hudební stanice MTV. CME celkem provozuje televizní stanice v šesti zemích střední a východní Evropy. Její akcie se obchodují na trhu Nasdaq v USA a na pražské burze cenných papírů.

Zhruba polovinu akcií CME už ovládá americký mediální koncern Time Warner, který spolu se zakladatelem CME Ronaldem Lauderem letos poskytl i peníze na řešení finančních problémů CME. Firma je vysoce zadlužená a její akcie ztratily jen za poslední dva roky zhruba 80 procent hodnoty.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Maďarsko chce na hranici se Srbskem postavit „masivnější obranný systém“

Maďarsko chce na hranici se Srbskem postavit „masivnější obranný systém“

Maďarsko chce vybudovat druhý plot podél své hranice se Srbskem. Podle oznámil to maďarský premiér Viktor Orbán. Předpokládá, že druhá bariéra pomůže posílit obranu před možným… více

Mobilní web