ČNB a ÚOHS povolily prodej Atlantiku finanční skupině J&T

18.6.2010 16:00   |  

Společnost J&T Finance se stala vlastníkem finanční skupiny Atlantik. Firma získala potřebná povolení od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) a České národní banky. Potvrdil to předseda ÚOHS Petr Rafaj, ČNB zveřejnila rozhodnutí na svém webu.

„Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ve správním řízení zjistil, že spojení uvedených soutěžitelů nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže a vydal rozhodnutí o povolení sloučení,“ uvedl Rafaj s tím, že rozhodnutí již nabylo právní moci.

J&T Finance oznámila transakci na začátku června. Podepsala tehdy smlouvu s KKCG Finance o koupi finanční skupiny Atlantik, tedy sto procent akcií společnosti Atlantik finanční trhy a sto procent Atlantik Asset Management. Kupní cenu J&T Finance nezveřejnila.

J&T chce být v příštích pěti letech ve trojce největších tuzemských obchodníků s cennými papíry a největším aranžérem nových emisí pro domácí společnosti. V letošním roce plánuje J&T deset primárních emisí dluhopisů a jedné veřejně obchodovatelné. Atlantik FT je kapitálově nejsilnějším nebankovním obchodníkem s cennými papíry na českém trhu. V roce 2009 objem obchodů firmy dosáhl 62 miliard korun, a společnost tím potvrdila postavení čtvrtého největšího obchodníka s cennými papíry v ČR. Atlantik AM se specializuje na individuální správu majetku pro privátní osoby, obchodní společnosti, města a klienty z řad neziskového sektoru.

Poskytuje individuální investiční poradenství a prodej a distribuci fondů. Ke konci roku 2009 svěřili klienti společnosti do správy 2,7 miliardy Kč. Finanční skupina Atlantik na trhu působí od roku 1993. Je součástí finančního holdingu KKCG Finance s aktivy 4,6 miliardy korun a vlastním kapitálem 630 milionů korun.

Skupina J&T se zaměřuje na poskytování služeb spojených s privátním bankovnictvím, správou majetku privátních klientů a institucí, investičním bankovnictvím a projektovým financováním. Své služby rozvíjí především na trzích ČR a Slovenska, ale je přítomna i na švýcarském a ruském trhu a v Karibské oblasti. J&T Finance je dceřinou společností J&T Finance Group a je mateřskou společností bank a dalších finančních institucí ze skupiny J&T.

Skupina J&T podniká rovněž v turistickém ruchu, energetice či médiích. V Česku vlastní například fotbalový klub AC Sparta Praha, Plzeňskou energetiku či digitální zpravodajskou televizi Z1. Skupinu založili v 90. letech minulého století podnikatelé Ivan Jakabovič a Patrik Tkáč.

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web