ČNB: Pozor na cenné papíry od Bohemia Partners, firma nemá povolení

Česká národní banka upozornila na aktivity společností Bohemia Partners a Bohemia Partners One. Firmy se sídlem na karibském ostrově Nevis prostřednictvím internetové prezentace nabízejí na území Česka investici do investičních cenných papírů. Prospekt těchto cenných papírů přitom nebyl schválen centrální bankou ani jiným orgánem dohledu v EU.

ČNB
25.9.2015 16:22   |  

Investorům tak podle centrální banky nebyly zpřístupněny zákonem předpokládané, ověřitelné a srozumitelné informace o nabízených cenných papírech. „ČNB zároveň upozorňuje, že Bohemia Partners a Bohemia Partners One nemají v současné době žádné oprávnění k poskytování investičních ani jiných služeb na finančním trhu v České republice a nejsou ze strany ČNB dohlíženy. Případná investice není ze zákona pojištěna,“ uvedla centrální banka.

Seznamy registrovaných a regulovaných subjektů ČNB zveřejňuje na svých webových stránkách. ČNB určuje měnovou politiku, vydává bankovky a mince, řídí peněžní oběh, platební styk a zúčtování bank. Vykonává také dohled nad bankovním sektorem, kapitálovým trhem, pojišťovnictvím, penzijním připojištěním, družstevními záložnami, institucemi elektronických peněz a devizový dohled.


Čtěte také:

ČNB bude dál držet měnu na úrovni 27 korun za euro a sazby na minimech

Patria.cz: Bývalí představitelé KIT Digital byli zatčeni

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Slovácko se dočká nových elektrifikovaných tratí, vyjdou na pět miliard

Slovácko se dočká nových elektrifikovaných tratí, vyjdou na pět miliard

Stát připravuje elektrifikaci železničních tratí ze Starého Města přes Uherské Hradiště do Veselí nad Moravou, Bojkovic a Luhačovic. Cestování vlakem tak bude rychlejší a pro… více

Mobilní web