ČNB upozorňuje na banku z Karibiku, která v Česku nemá oprávnění

21.10.2011 11:13   |  

Česká národní banka upozorňuje na společnost Loyal Bank Limited, která v Česku na internetu nabízí bankovní a další finanční služby. ČNB upozornila, že Loyal Bank Limited nemá k poskytování služeb v tuzemsku žádné oprávnění, nepodléhá tak jejímu dozoru a případné investice tedy nejsou ze zákona pojištěny.

Nabídku služeb firma prezentuje na internetových stránkách www.loyalbank.com/cze/. Ve stručné historii banky se píše, že byla založena v roce 1997 v karibském státě Sv. Vincenc a Grenadiny, kde má také svoji centrálu. Evropský zastupitelský úřad Loyal Bank Limited je v Budapešti. Banka zaměstnává dohromady 60 lidí.

ČNB je podle ústavy centrální bankou země a vykonává dohled nad finančním trhem. ČNB určuje měnovou politiku, vydává bankovky a mince, řídí peněžní oběh, platební styk a zúčtování bank, vykonává dohled nad bankovním sektorem, kapitálovým trhem, pojišťovnictvím, penzijním připojištěním, družstevními záložnami, institucemi elektronických peněz a devizový dohled.

Autor: nes, čtk

Komentáře

Čtěte také

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát Fotogalerie

Německá kancléřka Angela Merkelová přiletěla do Prahy a setkala se s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). S ním se shodla, že Česko i Německo mají velmi dobré vzájemné vztahy,… více

Mobilní web