ČNB upozorňuje na banku z Karibiku, která v Česku nemá oprávnění

21.10.2011 11:13   |  

Česká národní banka upozorňuje na společnost Loyal Bank Limited, která v Česku na internetu nabízí bankovní a další finanční služby. ČNB upozornila, že Loyal Bank Limited nemá k poskytování služeb v tuzemsku žádné oprávnění, nepodléhá tak jejímu dozoru a případné investice tedy nejsou ze zákona pojištěny.

Nabídku služeb firma prezentuje na internetových stránkách www.loyalbank.com/cze/. Ve stručné historii banky se píše, že byla založena v roce 1997 v karibském státě Sv. Vincenc a Grenadiny, kde má také svoji centrálu. Evropský zastupitelský úřad Loyal Bank Limited je v Budapešti. Banka zaměstnává dohromady 60 lidí.

ČNB je podle ústavy centrální bankou země a vykonává dohled nad finančním trhem. ČNB určuje měnovou politiku, vydává bankovky a mince, řídí peněžní oběh, platební styk a zúčtování bank, vykonává dohled nad bankovním sektorem, kapitálovým trhem, pojišťovnictvím, penzijním připojištěním, družstevními záložnami, institucemi elektronických peněz a devizový dohled.

Autor: nes, čtk

Komentáře

Čtěte také

Do Česka vjel další konvoj armády USA, míří na cvičení do Pobaltí

Do Česka vjel další konvoj armády USA, míří na cvičení do Pobaltí aktualizováno

Hraničním přechodem Rozvadov na Tachovsku projelo dnes po 11:00 prvních 35 vozidel americké vojenské techniky z armádního konvoje, který míří na cvičení Saber Strike do Pobaltí.… více

Komerční prezentace
Mobilní web