ČNB upozorňuje na banku z Karibiku, která v Česku nemá oprávnění

21.10.2011 11:13   |  

Česká národní banka upozorňuje na společnost Loyal Bank Limited, která v Česku na internetu nabízí bankovní a další finanční služby. ČNB upozornila, že Loyal Bank Limited nemá k poskytování služeb v tuzemsku žádné oprávnění, nepodléhá tak jejímu dozoru a případné investice tedy nejsou ze zákona pojištěny.

Nabídku služeb firma prezentuje na internetových stránkách www.loyalbank.com/cze/. Ve stručné historii banky se píše, že byla založena v roce 1997 v karibském státě Sv. Vincenc a Grenadiny, kde má také svoji centrálu. Evropský zastupitelský úřad Loyal Bank Limited je v Budapešti. Banka zaměstnává dohromady 60 lidí.

ČNB je podle ústavy centrální bankou země a vykonává dohled nad finančním trhem. ČNB určuje měnovou politiku, vydává bankovky a mince, řídí peněžní oběh, platební styk a zúčtování bank, vykonává dohled nad bankovním sektorem, kapitálovým trhem, pojišťovnictvím, penzijním připojištěním, družstevními záložnami, institucemi elektronických peněz a devizový dohled.

Autor: nes, čtk

Komentáře

Čtěte také

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Francouzská automobilka PSA Group, která zahrnuje značky Peugeot a Citroën, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 1,21 miliardy eur (téměř 33 miliard… více

Mobilní web