ČNB úrokové sazby nezměnila

Česká národní banka dnes podle očekávání nechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů, zůstává na historickém minimu 0,75 procenta. Na této úrovni setrvává už od počátku května 2010. Většina analytiků neočekává žádnou změnu ani po celý letošní rok.

 ilustrační foto
2.2.2012 13:14   |  

„Většina členů bankovní rady již delší dobu avizovala, že klíčovou úrokovou sazbu nemá v plánu na tomto zasedání měnit. Jediným, kdo se vyjádřil opačně, byla Eva Zamrazilová,“ uvedl Michal Kozub, analytik společnosti Home Credit.

Kozub se domnívá, že nejednotné by mohlo být příští zasedání bankovní rady. „Přesto nepředpokládám, že by nastal většinový názor směřující ke zvýšení úrokové sazby,“ dodal.

Zamrazilová v lednovém rozhovoru pro Reuters prohlásila, že pokud přesvědčí někoho ze svých kolegů, bude hlasovat pro zvýšení sazeb. Pokud by inflace rostla nad očekávání, v březnu zvedne ruku pro růst sazeb i bez podpory kolegů z bankovní rady.

Autor: sal

Komentáře

Čtěte také

Obamová zazářila s řečí na demokratickém sjezdu. Chválí ji i republikáni

Obamová zazářila s řečí na demokratickém sjezdu. Chválí ji i republikáni

První dáma Spojených států na sjezdu Demokratické strany podpořila kandidaturu Hillary Clintonovou a postavila se proti volbě Donalda Trumpa prezidentem. Od komentátorů z obou… více

Mobilní web