Commerzbank loni vydělala o 55 procent méně

Německý finanční ústav Commerzbank loni vytvořil čistý zisk 638 milionů eur (asi 16,1 miliardy korun), což je proti předchozímu roku propad o zhruba 55 procent. Za horším výsledkem jsou hlavně ztráty v souvislosti s dluhovou krizí v eurozóně, banka musela například o 73,6 procenta snížit hodnotu řeckých dluhopisů. V závěru roku se ale hospodaření výrazně zlepšilo.

 Commerzbank
23.2.2012 10:45   |  

„Vysoký stupeň nejistoty spojený s evropskou dluhovou krizí pro nás bude i nadále představovat riziko,“ řekl k výsledkům výkonný ředitel Martin Blessing.

Hodnotu řeckých dluhopisů banka ve čtvrtém čtvrtletí snížila zhruba o 700 milionů eur (asi 17,6 miliardy Kč). I přesto ale dokázala zvýšit čistý zisk o téměř 23 procent na 316 milionů eur (skoro osm miliard Kč). Pomohly jí k tomu nižší náklady a menší objem rezerv na ztrátové úvěry.


O problémech německé banky čtěte více: Trh se bojí o osud Commerzbank


Ve třetím čtvrtletí měla banka ztrátu asi 687 milionů eur, což způsobily odpisy investic do řeckých dluhopisů. V závěru roku snížila Commerzbank provozní náklady zhruba o 18 procent na 1,77 miliardy eur, mimo jiné díky integraci ústavu Dresdner Bank. Počet zaměstnanců se snížil asi o tisíc na zhruba 58 160 lidí.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Elektromobilem přes Evropu. Evropská komise chce více nabíjecích stanic

Elektromobilem přes Evropu. Evropská komise chce více nabíjecích stanic

Evropská komise chce snížit emise oxidu uhličitého, pomoci tomu má větší prodej elektromobilů. Zákazníky má přesvědčit o jejich nákupu větší počet nabíjecích stanic. více

Mobilní web