Commerzbank nenaplnila v ziskovosti očekávání trhu

8.11.2010 13:58   |  

Německá Commerzbank, která druhým největším poskytovatelem půjček, vykázala ve třetím čtvrtletí letošního roku zisk 113 milionů eur, tedy 2,7 miliardy korun. I když se bance nepodařilo naplnit očekávání trhu, který počítal s tím, že vydělá až 164 milionů eur, jde v meziročním srovnání o lepší výsledek. Loni totiž Commerzbank hospodařila se ztrátou 1,06 miliardy eur.

Agentura Bloomberg poukázala při hodnocení výsledků na to, že Commerzbank loni koupila ztrátovou Dresdner bank, aby rozšířila nejen zisk na jednotku privátního bankovnictví, ale i rozšířila záběr podnikání. Jenže plány se nenaplnily. Provozní zisk divize totiž nyní klesl až o 40 procent. Zisk divize tak spadl oproti loňskému zisku ve výši 45 milionů euro na současných 27 milionů eur.

Příznivou zprávou je, že Commerzbank meziročně snížila objem rezerv na nesplácené a špatné úvěry. Z loňských 1,05 miliardy eur, klesly rezervy ve třetím čtvrtletí 2010 na 621 milionů eur. Agentura Bloomberg v této souvislosti uvedla, že číslo je lepší i než odhady, které počítaly s částkou 669 milionů eur.

Autor: pda

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web