Commerzbank zdvojnásobila zisk, po osmi letech vyplatí dividendu | E15.cz

Commerzbank zdvojnásobila zisk, po osmi letech vyplatí dividendu

Commerzbank zdvojnásobila zisk, po osmi letech vyplatí dividendu
Commerzbank
• 
ZDROJ: CC BY 3.0: Huhu Uet

ČTK

Druhá největší banka v Německu, Commerzbank, ve druhém čtvrtletí vykázala čistý zisk 280 milionů eur (7,6 miliardy korun), meziročně více než dvojnásobek. Bance se dařilo zejména v oblasti drobného bankovnictví, že poprvé od roku 2007 také vyplatí akcionářům dividendu. Analytici podle agentury Reuters v průměru očekávali, že čistý zisk za tři měsíce do konce června dosáhne 256 milionů eur. Před rokem byla banka v zisku 100 milionů eur.

Společnosti se dařilo v oblasti drobného bankovnictví, kde těžila z financování hypoték na rostoucím realitním trhu v Německu. Rovněž přilákala 68 tisíc nových zákazníků. Investiční divizi Commerzbank ale ziskovost klesla, což souviselo s nízkými úrokovými sazbami a s omezenou obchodní aktivitou.

Commerzbank má za sebou polovinu čtyřletého plánu restrukturalizace. Firma od roku 2007 neodměnila akcionáře a zaměřovala na snižování nákladů a zeštíhlování účetní rozvahy. Banka oznámila, že za první pololetí vyplatí dividendu deset centů na akcii.

Commerzbank má pobočky a zastoupení ve více než 50 zemích světa. Na českém trhu působí od roku 1992, orientuje se především na velké a střední podniky. Od listopadu 2007 působí v tuzemsku i nízkonákladová mBank, která patří do stejné finanční skupiny.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!