Commerzbank zdvojnásobila zisk, po osmi letech vyplatí dividendu

Druhá největší banka v Německu, Commerzbank, ve druhém čtvrtletí vykázala čistý zisk 280 milionů eur (7,6 miliardy korun), meziročně více než dvojnásobek. Bance se dařilo zejména v oblasti drobného bankovnictví, že poprvé od roku 2007 také vyplatí akcionářům dividendu. Analytici podle agentury Reuters v průměru očekávali, že čistý zisk za tři měsíce do konce června dosáhne 256 milionů eur. Před rokem byla banka v zisku 100 milionů eur.

Commerzbank
3.8.2015 13:44   |  

Společnosti se dařilo v oblasti drobného bankovnictví, kde těžila z financování hypoték na rostoucím realitním trhu v Německu. Rovněž přilákala 68 tisíc nových zákazníků. Investiční divizi Commerzbank ale ziskovost klesla, což souviselo s nízkými úrokovými sazbami a s omezenou obchodní aktivitou.

Commerzbank má za sebou polovinu čtyřletého plánu restrukturalizace. Firma od roku 2007 neodměnila akcionáře a zaměřovala na snižování nákladů a zeštíhlování účetní rozvahy. Banka oznámila, že za první pololetí vyplatí dividendu deset centů na akcii.

Commerzbank má pobočky a zastoupení ve více než 50 zemích světa. Na českém trhu působí od roku 1992, orientuje se především na velké a střední podniky. Od listopadu 2007 působí v tuzemsku i nízkonákladová mBank, která patří do stejné finanční skupiny.


Čtěte také:

Commerzbank obcházela sankce vůči Íránu. Zaplatí 1,45 miliardy dolarů

Commerzbank stáhla návrh na dražbu akcií TipGames

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce aktualizováno

Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak dostala na tříměsíční minimum pod 43 dolarů za barel. Ceny tlačí dolů obavy… více

Mobilní web