Commerzbank zdvojnásobila zisk, po osmi letech vyplatí dividendu

Druhá největší banka v Německu, Commerzbank, ve druhém čtvrtletí vykázala čistý zisk 280 milionů eur (7,6 miliardy korun), meziročně více než dvojnásobek. Bance se dařilo zejména v oblasti drobného bankovnictví, že poprvé od roku 2007 také vyplatí akcionářům dividendu. Analytici podle agentury Reuters v průměru očekávali, že čistý zisk za tři měsíce do konce června dosáhne 256 milionů eur. Před rokem byla banka v zisku 100 milionů eur.

Commerzbank
3.8.2015 13:44   |  

Společnosti se dařilo v oblasti drobného bankovnictví, kde těžila z financování hypoték na rostoucím realitním trhu v Německu. Rovněž přilákala 68 tisíc nových zákazníků. Investiční divizi Commerzbank ale ziskovost klesla, což souviselo s nízkými úrokovými sazbami a s omezenou obchodní aktivitou.

Commerzbank má za sebou polovinu čtyřletého plánu restrukturalizace. Firma od roku 2007 neodměnila akcionáře a zaměřovala na snižování nákladů a zeštíhlování účetní rozvahy. Banka oznámila, že za první pololetí vyplatí dividendu deset centů na akcii.

Commerzbank má pobočky a zastoupení ve více než 50 zemích světa. Na českém trhu působí od roku 1992, orientuje se především na velké a střední podniky. Od listopadu 2007 působí v tuzemsku i nízkonákladová mBank, která patří do stejné finanční skupiny.


Čtěte také:

Commerzbank obcházela sankce vůči Íránu. Zaplatí 1,45 miliardy dolarů

Commerzbank stáhla návrh na dražbu akcií TipGames

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

David Marek: Do důchodu? Raději se ani neptejte

David Marek: Do důchodu? Raději se ani neptejte

Po nepovedené a demontované penzijní reformě, o niž se pokusil předchozí kabinet, bude mít málokterý politik odvahu přijít s komplexní změnou. Proto bude zítra koaliční rada… více

Mobilní web