Commerzbank zvýšila čtvrtletní zisk o 41 procent

2.5.2011 16:10   |  

Čistý zisk německé Commerzbank stoupl v prvním čtvrtletí letošního roku na jednu miliardu eur (24,2 miliardy korun) z loňských srovnatelných 708 milionů eur. Ke zlepšení výsledků přispěl pokles rezerv na ztrátové úvěry. Informovala o tom banka ve svém prohlášení.

Pozitivní výsledky hospodaření zaznamenaly všechny segmenty podnikání. Provozní zisk činil 1,1 miliardy eur, a překonal tak odhady analytiků dotazovaných agenturou Reuters, kteří čekali zisk 890 milionů eur. V loňském prvním čtvrtletí banka vydělala 771 milionů eur.

Banka dodala, že její rezervy na ztrátové úvěry mohly ve srovnání s loňským rokem díky lepšímu stavu financí jejích klientů klesnout na 320 milionů eur. Hrubé příjmy činily 3,6 miliardy eur. Detailnější výsledky banka poskytne až v pátek.

Commerzbank byla největším příjemcem peněz ze záchranného fondu a stát v ní drží podíl 25 procent. Minulý měsíc banka oznámila, že chce do června splatit většinu ze státní pomoci, kterou získala, napsaly agentury AP a Reuters. Akcie banky dnes posílily o tři procenta na 4,41 eur. Předseda představenstva Martin Blessing již dříve uvedl, že provozní zisk by měl letos výrazně překonat ten loňský.

Druhá největší německá banka se soustředí na středně velké společnosti, které nyní po globální ekonomické krizi zažívají vysoký růst poptávky.

Na českém trhu je Commerzbank od roku 1992, orientuje se zde především na velké a střední podniky. Od listopadu 2007 působí v tuzemsku také nízkonákladová mBank, která patří do stejné finanční skupiny.

Autor: čtk, bru

Komentáře

Čtěte také

Další měsíční rekord. Kartel OPEC dál chrlí na trhy ropu bez limitů

Další měsíční rekord. Kartel OPEC dál chrlí na trhy ropu bez limitů

Těžba ropy v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v srpnu stoupla o 40 tisíc barelů denně a dostala se na rekordních 33,50 milionu barelů denně. Přispěl k tomu nárůst… více

Mobilní web