CPI Group vydá dluhopisy až za 2,5 miliardy korun | E15.cz

CPI Group vydá dluhopisy až za 2,5 miliardy korun

CPI Group vydá dluhopisy až za 2,5 miliardy korun
ilustrační foto
• 
ZDROJ: cpi.cz
20. března 2012 • 14:44
Tuzemská realitní skupina CPI vydá dluhopisy v celkové hodnotě 70 až 105 milionů eur, v přepočtu zhruba 1,7 až 2,5 miliardy korun. První emisi, kterou již schválila ČNB, chystá na květen. "Dluhopisy plánujeme vydat po zveřejnění hospodářských výsledků za loňský rok, které budou k dispozici koncem dubna,“ řekla E15 mluvčí CPI Group Michaela Winklerová.

Předpokládaná hodnota emise je 70 milionů eur, s možností navýšení na 105 milionů. Sedmiletý dluhopis s úrokovým výnosem 6,5 procenta nad mezibankovní sazbu Euribor bude mít nominální hodnotu 500 eur. „Prodej dluhopisů by pro nás měla zajišťovat J&T Banka,“ dodala Winklerová.

Stoleté dluhopisy? Britové uvažují o smělé novince

Celkem skupina loni investivala do nemovitostí téměř 16 miliard korun. CPI vlastní v Česku přes 12 tisíc nájemních bytů, a je tak po společnosti RPG Byty jejich druhým největším vlastníkem v zemi. Skupina vlastní a spravuje také celkem na 500 tisíc čtverečních metrů obchodních ploch, dvě stě tisíc čtverečních metrů kanceláří a 18 hotelů. V závěru loňského roku CPI zvýšila základní kapitál o 1,3 miliardy na 4,4 miliardy korun. Podle dokumentů ve Sbírce listin se Vítek jako jediný akcionář vzdal přednostního práva na upisování akcií. Zvýšení kapitálu se tak uskutečnilo úpisem cenných papírů ve prospěch kyperské společnosti TP Development Trust Limited.

Autor: Denisa Novotná
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!