Crédit Agricole následuje další banky, zavřela pobočky na Krymu

Francouzská banka Crédit Agricole uzavřela všechny své pobočky na poloostrově Krym. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na zaměstnankyni tamního zákaznického centra. Tiskové oddělení banky v Paříži se k informaci odmítlo vyjádřit.

Ilustrační foto
18.4.2014 20:31   |  

Zahraniční finanční ústavy se z Krymu stahují po anexi tohoto poloostrova Ruskem. Ukrajina ani Západ připojení Krymu k Rusku neuznávají a zahraniční banky tvrdí, že nemohou na poloostrově pokračovat v činnosti z právních důvodů.

Uzavření všech poboček na Krymu již tento týden ohlásila největší italská banka UniCredit, odchází také Raiffeisenbank. Většinu krymských poboček uzavřela rovněž společnost UkrSibbank, která je divizí francouzské banky BNP Paribas.

Z Krymu odcházejí i další společnosti. Své prodejny nedávno zavřel řetězec restaurací McDonald's, plány na expanzi zrušila i španělská skupina Inditex, která prodává značky Zara, Bershka, nebo Pull & Bear.


Čtěte také:

Investoři prchají z Ruska a Ukrajiny, mluví i o ruském bankrotu

Ukrajinská krize mění plány aerolinek. Z Krymu lze letět jen do Ruska

Autor: čtk, bru

Komentáře

Čtěte také

Akcie evropských aerolinek se hroutí kvůli obávám z terorismu

Akcie evropských aerolinek se hroutí kvůli obávám z terorismu

Nejlevněji za poslední tři až čtyři roky se daly začátkem tohoto týdne koupit akcie velkých evropských leteckých přepravců. Investoři hromadně prodávali v obavách, že byznys… více

Mobilní web