Global Finance: ČSOB je nejlepší bankou v Česku

14.4.2010 10:17   |  

ČSOB je podle prestižního časopisu Global Finance nejlepší bankou v České republice. Časopis vyhlásil ceny nejlepším bankám na rozvíjejících se trzích. O výběru rozhodla porota složená z manažerů, bankéřů a ekonomických novinářů.

„Uspěli jsme i v době, kdy není jednoduché se prosadit. Cenu vnímám i jako impuls k tomu, abychom se dokázali i v následujících letech zlepšovat,“ řekl Pavel Kavánek, předseda představenstva a generální ředitel ČSOB.

Soutěž je vyhlašována americkým odborným magazínem Global Finance pravidelně. Letos se jednalo o sedmnáctý ročník ocenění pro banky na rozvíjejících se trzích. Tato ocenění jsou udělována bankám v Asii, na Blízkém východě, v Africe, Latinské Americe a ve střední a východní Evropě. V České republice se ocenění udělovalo celkem třináctkrát, ČSOB zvítězila v deseti ročnících.

Součástí hodnocených parametrů soutěže jsou nejen finanční parametry zisku, spravovaných aktiv nebo strategických vztahů, ale i kvalita zákaznického servisu, konkurence schopnost bank a inovativními aktivitami finančních institucí v daném regionu.

Global Finance je prestižní ekonomický magazín se sídlem v New Yorku, který sleduje ekonomické dění ve více než 70 zemích světa. Ve spolupráci s uznávanými experty, manažery, průmyslovými a finančními analytiky zpracovává žebříčky nejúspěšnějších světových společností.

Autor: prh

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web