ČSOB má jako první banka licenci na CzechPoint | E15.cz

ČSOB má jako první banka licenci na CzechPoint

ČSOB má jako první banka licenci na CzechPoint
Už začátkem příštího roku by mohlo dojít k výraznému rozšíření systému CzechPoint.
• 
ZDROJ: CzechPoint
8. dubna 2013 • 12:32
Prvním hráčem na bankovním trhu, který bude poskytovat služby Czech Point, se stala ČSOB. Bance se podařilo od ministerstva vnitra získat licenci, která minulý týden nabyla právní moci. ČSOB zažádala o toto povolení už loni v listopadu. Nyní ho má na pět let za dva miliony korun ročně.

„Naplňujeme tím naše předsevzetí poskytovat veřejnosti komplexní servis. Například pro čerpání hypotečního úvěru potřebují klienti komunikovat s katastrem nemovitostí. Tím, že Czech Point bude na našich pobočkách, rázem se takovéto formality odehrají na jednom místě a celý proces se pro všechny strany významně zrychlí,“ říká Jan Lamser, člen představenstva ČSOB.

Banka by měla spustit služby jako třeba výpis z katastru nemovitostí, z obchodního či živnostenského rejstříku do konce dubna. Klientům zpřístupní tento servis na čtrnácti místech pod značkou Era finanční centrum. Cílem je pokrýt hned o začátku všechny kraje v České republiky a tím veřejnosti zvýšit dostupnost kontaktního místa veřejné správy, říká banka.

Dosud bylo možné ověřit podpis či získat například kromě zmiňovaných výpisů i výpis třeba z rejstříku trestů na radnicích, poštách či u notáře. Teprve od listopadu 2011 se dalším kontaktním místem pro výkon veřejné správy mohou stát i banky.

Moderní stát potřebuje moderní systém

ČSOB chce na pobočkách Ery nabídnout službu Czech POINT

Autor: Euro, Petra Pelantová
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!