ČSOB dostala pokutu tři milony za klamavou reklamu

14.9.2010 16:50   |  

Československá obchodní banka (ČSOB) dostala od České národní banky (ČNB) pokutu tři miliony korun za to, že se při nabízení a propagaci služeb pod značkou "Poštovní spořitelna" dopustila klamavých obchodních praktik.

Podle vysvětlení ČNB působila propagace dojmem, že Poštovní spořitelna je samostatná banka; spořitelna je ale přitom součást ČSOB.

„Československá obchodní banka nabízela a propagovala bankovní služby pod označením Poštovní spořitelna způsobem, který vzbuzoval dojem, že Poštovní spořitelna existuje jako samostatná a na společnosti Československá obchodní banka nezávislá banka. Poštovní spořitelna je přitom součástí Československé obchodní banky,“ cituje agentura ČTK odůvodnění ČNB s tím, že ČSOB zároveň zakázala pokračovat v protiprávním jednání. ČSOB pod značkou Poštovní spořitelna provozuje na poštovních pobočkách vlastní banku. S Českou poštou má uzavřenu smlouvu do roku 2017. Poštovní spořitelna má více než dva miliony klientů.

Autor: pda, čtk

Komentáře

Čtěte také

Pokud Praha zakáže vjezd kamionů, uděláme to samé, hrozí Starostové

Pokud Praha zakáže vjezd kamionů, uděláme to samé, hrozí Starostové

Starostové a nezávislí (STAN) nesouhlasí se zákazem vjezdu kamionů delších 12 metrů na území Prahy. Pokud začne platit, některé obce jsou prý připraveny rovněž zakázat vjezd… více

Mobilní web