ČSOB Pojišťovně stoupl čistý zisk o 111 milionů

ČSOB Pojišťovna vytvořila v roce 2014 čistý zisk 746 milionů korun, což je o 111 milionů korun více než předloni. Růstu dosáhla především díky pojištění vozidel či klidnému roku z hlediska živelních událostí. Na pojistném vybrala podle nové metodiky České asociace pojišťoven (ČAP) 7,4 miliardy korun, tedy meziročně stejně.

Ilustrační foto
12.2.2015 15:53   |  

Tuzemské pojišťovny vybraly loni na pojistném 115 miliard korun, což je meziroční nárůst o 1,1 procenta.

„V neživotním pojištění se nám dále daří především v pojištění vozidel, kde rosteme rychleji než trh. V povinném ručení jsme rostli meziročně o 11,8 procenta. V životním pojištění považujeme za největší úspěch zvládnutí legislativních změn v závěru roku spojené s novelou zákona o dani z příjmů,“ uvedl předseda představenstva ČSOB Pojišťovny Jeroen van Leeuwen.

ČSOB Pojišťovna je univerzální pojišťovna, která má přes milion klientů. Její akcie vlastní belgická pojišťovna KBC Verzekeringen z nadnárodní skupiny KBC.


Čtěte více:

Zisk skupiny ČSOB loni mírně klesl na 13,6 miliardy

ČSOB spustila kampaň na Duo Profit

ČSOB koupí od mateřské KBC server Patria Online

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Komplikace pro Hinkley Point: jaderný projekt znovu přezkoumá vláda

Komplikace pro Hinkley Point: jaderný projekt znovu přezkoumá vláda

Projekt výstavby první jaderné elektrárny v Británii za 20 let nabírá nečekané zpoždění. Britská vláda překvapivě oznámila, že zahájí nové přezkoumání kontroverzního projektu… více

Mobilní web