ČSOB přechodně snížila sazby u hypoték až na 4,29 procenta

16.9.2010 16:33   |  

Československá obchodní banka na přechodnou dobu snížila sazby u hypotečních úvěrů až o 0,4 procentního bodu. Nejnižší sazba tak začíná na 4,29 procenta. Průměrná sazba u hypotečních úvěrů dosahuje podle červencových statistik Fincentrum Hypoindexu 4,84 procenta. Koncem léta snížily sazby u hypoték i jiné banky.

ČSOB nabízí ode dneška slevu 0,1 procentního bodu z úrokové sazby za každý započatý milion z úvěru. Maximální výše slevy činí 0,4 procentního bodu pro hypotéky nad tři miliony korun včetně. Akce platí do odvolání.

V posledních týdnech snížily sazby u hypoték i jiné banky. Komerční banka snížila sazby u všech typů hypotečních úvěrů až o půl procentního bodu. Nejnižší sazbu od 3,95 procenta banka nabízí u úvěru do 85 procent ceny nemovitosti s fixací na tři roky. Akce platí do konce září.

UniCredit Bank snížila od září sazbu u variabilně úročené hypotéky o 0,3 procentního bodu na tři procenta ročně. Podmínkou je uzavření pojištění schopnosti splácet a zřízení běžného účtu u banky. Banka snížila také sazby u hypoték s fixním úročením, které nyní nabízí od čtyř procent ročně. Variabilní úroková sazba se může v čase měnit v závislosti na vývoji sazeb na mezibankovním trhu, fixní úrokové sazby zůstávají v průběhu předem stanovené doby fixace neměnné.

V půlce srpna snížila sazby Česká spořitelna, největší banka v zemi podle počtu klientů. Základní úrokovou sazbu, od které se odvíjí cena hypoték, banka snížila o 0,3 procentního bodu na 4,59 procenta. Při využití dalších zvýhodnění mohou klienti u ČS získat hypotéku od 3,59 procenta ročně. Tuzemské banky poskytly za první pololetí letošního roku občanům hypoteční úvěry v objemu 38,5 miliardy korun, což bylo meziročně o tři procenta méně, vyplývá ze statistik ministerstva pro místní rozvoj. Ve druhém čtvrtletí trh mírně oživil, banky poskytly hypotéky o objemu 22,51 miliardy korun, což je meziročně o 2,2 procenta více

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Domlouvání smlouvy o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy plynule postupují, řekl mluvčí šéfa Úřadu obchodního zmocněnce USA Michaela Fromana. Německý vicekancléř… více

Mobilní web