ČSOB šetří, propustí stovky lidí

Skupina ČSOB na začátku příštího roku sníží počet zaměstnanců zhruba o šest procent, tedy až 470 lidí. Banka část zaměstnanců z tohoto počtu propustí, částečně zruší neobsazená místa. Podle zdroje serveru iDnes.cz z ČSOB rozhodlo o propouštění ve čtvrtek představenstvo.

šéf ČSOB Pavel Kavánek (foto E15)
17.12.2012 18:33   |  

„Celkově změny reagují na měnící se ekonomické prostředí a negativní výhled ekonomiky,“ sdělila iDnes.cz mluvčí Poštovní spořitelny Zuzana Kalátová. O místo mají přijít hlavně lidé na centrále a na manažerských pozicích.

Snížení počtu zaměstnanců se bude týkat celé skupiny, která ke konci září zaměstnávala 7820 lidí. Podle zdroje z ČSOB rozhodlo o propouštění ve čtvrtek představenstvo.

Skupinu tvoří kromě banky ČSOB pojišťovna, Hypoteční banka, Českomoravská stavební spořitelna, penzijní fond Stabilita, ČSOB Leasing, ČSOB Factoring, ČSOB Asset Management a Patria Finance.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble opět podrobil kritice nízké úrokové sazby Evropské centrální banky (ECB). V rozhovoru s německým listem Frankfurter Allgemeine… více

Mobilní web