ČSOB vykázala za první čtvrtletí zisk 3,6 miliardy korun. Meziročně o 11 procent vyšší

Čistý zisk skupiny ČSOB v prvním čtvrtletí stoupl meziročně o 11 procent na 3,6 miliardy korun. Podle banky za tím stojí solidní růst obchodních objemů a významně nižší náklady na úvěrové riziko. "Čistý zisk bance vzrostl díky silnému a vyváženému nárůstu obchodních objemů a nižším provozním nákladům. Přes vyšší obchodní objemy se nám opět podařilo udržet velmi dobrou kvalitu úvěrového portfolia. To vedlo k výrazně nižším nákladům na úvěrové riziko," uvedl generální ředitel ČSOB John Hollows.

ČSOB
15.5.2014 16:50   |  

Provozní výnosy ČSOB zůstaly v meziročním srovnání beze změny na 7,76 miliardy korun. Zatímco čistý úrokový výnos stoupl o dvě procenta na 5,8 miliardy korun, čistý výnos z poplatků a provizí klesl o procento na 1,4 miliardy korun.

Provozní náklady banky klesly o dvě procenta na 3,65 miliardy korun. Meziroční nárůst personálních nákladů o procento byl způsoben roční úpravou mezd a postupným náběhem odložených bonusů. Celkem čtyřprocentní pokles všeobecných správních nákladů byl dosažen zejména úsporami nákladů na marketing, v poštovném a v ostatních oblastech nákladů s výjimkou IT nákladů.

Dařilo se hypotékám a korporátním úvěrům

Objem úvěrů vzrostl o šest procent na 446,8 miliardy korun zejména díky hypotékám (meziročně o osm procent) a korporátním úvěrům (pět procent). Objem vkladů stoupl rovněž o šest procent na 574,8 miliardy korun. Náklady na úvěrové riziko klesly o 92 procent na 42 milionů korun. Podíl úvěrů po splatnosti, tedy více než 90 dnů po splatnosti, podle metodologie ČSOB k 31. březnu 2014 klesl na 3,4 procenta hrubého objemu úvěrů.

Do Skupiny ČSOB patří ČSOB, Hypoteční banka, Českomoravská stavební spořitelna, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing a ČSOB Factoring. ČSOB patří do mezinárodní bankovní a pojišťovací skupiny KBC, která aktivně působí v Belgii a zemích střední a východní Evropy. Čistý zisk skupiny KBC v prvním čtvrtletí meziročně klesl o 24 procent na 397 milionů eur (zhruba 11 miliard korun).


O výsledcích dalších bank čtěte také:

Komerční bance klesl zisk o 2,1 procenta na 3,1 miliardy

Erste vydělala opět méně než Česká spořitelna

Skupině GE Money klesl zisk na 3,9 miliardy. Pohoršily si i další banky

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Chovanec žádá miliardy na zvýšení bezpečnosti. Máte rezervy, reagoval Babiš

Chovanec žádá miliardy na zvýšení bezpečnosti. Máte rezervy, reagoval Babiš

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) požaduje tři miliardy korun navíc na navýšení počtu policistů a boj proti terorismu. ČSSD považuje bezpečnost za prioritu při sestavování… více

Mobilní web