ČSOB vykázala za první čtvrtletí zisk 3,6 miliardy korun. Meziročně o 11 procent vyšší | E15.cz

ČSOB vykázala za první čtvrtletí zisk 3,6 miliardy korun. Meziročně o 11 procent vyšší

ČSOB vykázala za první čtvrtletí zisk 3,6 miliardy korun. Meziročně o 11 procent vyšší
ČSOB
• 
ZDROJ: Martin Pinkas, Euro

ČTK

Čistý zisk skupiny ČSOB v prvním čtvrtletí stoupl meziročně o 11 procent na 3,6 miliardy korun. Podle banky za tím stojí solidní růst obchodních objemů a významně nižší náklady na úvěrové riziko. "Čistý zisk bance vzrostl díky silnému a vyváženému nárůstu obchodních objemů a nižším provozním nákladům. Přes vyšší obchodní objemy se nám opět podařilo udržet velmi dobrou kvalitu úvěrového portfolia. To vedlo k výrazně nižším nákladům na úvěrové riziko," uvedl generální ředitel ČSOB John Hollows.

Provozní výnosy ČSOB zůstaly v meziročním srovnání beze změny na 7,76 miliardy korun. Zatímco čistý úrokový výnos stoupl o dvě procenta na 5,8 miliardy korun, čistý výnos z poplatků a provizí klesl o procento na 1,4 miliardy korun.

Provozní náklady banky klesly o dvě procenta na 3,65 miliardy korun. Meziroční nárůst personálních nákladů o procento byl způsoben roční úpravou mezd a postupným náběhem odložených bonusů. Celkem čtyřprocentní pokles všeobecných správních nákladů byl dosažen zejména úsporami nákladů na marketing, v poštovném a v ostatních oblastech nákladů s výjimkou IT nákladů.

Dařilo se hypotékám a korporátním úvěrům

Objem úvěrů vzrostl o šest procent na 446,8 miliardy korun zejména díky hypotékám (meziročně o osm procent) a korporátním úvěrům (pět procent). Objem vkladů stoupl rovněž o šest procent na 574,8 miliardy korun. Náklady na úvěrové riziko klesly o 92 procent na 42 milionů korun. Podíl úvěrů po splatnosti, tedy více než 90 dnů po splatnosti, podle metodologie ČSOB k 31. březnu 2014 klesl na 3,4 procenta hrubého objemu úvěrů.

Do Skupiny ČSOB patří ČSOB, Hypoteční banka, Českomoravská stavební spořitelna, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing a ČSOB Factoring. ČSOB patří do mezinárodní bankovní a pojišťovací skupiny KBC, která aktivně působí v Belgii a zemích střední a východní Evropy. Čistý zisk skupiny KBC v prvním čtvrtletí meziročně klesl o 24 procent na 397 milionů eur (zhruba 11 miliard korun).

Erste vydělala opět méně než Česká spořitelna

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!