ČSOB loni zvýšila čistý zisk o čtvrtinu na 13 miliard

10.2.2011 12:25   |  

Československá obchodní banka, která je součástí belgické finanční skupiny KBC, dosáhla v loňském roce čistého zisku ve výši 13 miliard, což je o 24 procent více než v roce 2009. Pozitivní vliv na hospodářské výsledky měly především klesající náklady na riziko a růst výnosů.

„Hodnoty zisku, likvidity či nákladů na riziko jasně dokládají, že ČSOB vyšla z krize silná a odolná. Máme za sebou úspěšný rok s nárůstem udržitelného zisku téměř o čtvrtinu,“ komentoval výsledky Pavel Kavánek, generální ředitel a předseda představenstva ČSOB.

Banka v roce 2010 zvyšovala příjmy z běžné obchodní činnosti, když udržitelné provozní výnosy k 31. prosinci 2010 dosáhly 32,512 mliardy korun, což znamená čtyrprocentní meziroční růst.

Provozní zisk banky meziročně vzrostl o jedno procento z 17,8 miliardy korun na 18 miliard, přičemž se zvýšily provozní výnosy (o čtyři procenta) i náklady (o sedm procent). Část nárůstu také způsobila poměrně nízká kapitalizace v oblasti ICT.

ČSOB výrazně klesly náklady na úvěrové riziko ze 112 na 75 bazických bodů naopak o 19,6 procenta vzrostla ziskovost, vyjádřená rentabilitou vlastního kapitálu (RoE).

Úvěry celkem vzrostly meziročně o jedno procento na 413,7 miliardy korun, zatímco vklady celkem se meziročně zvýšily o čtyři procenta na 596,1 miliardy korun.

Vlastník ČSOB, belgická skupina KBC v posledním čtvrtletí loňského roku dosáhla čistého zisku 724 milionů eur ( přibližně 17,5 miliardy korun), což je výrazně lepší výsledek, než očekávali analytici.


Čtěte více:

KBC v závěru roku prudce zvýšila zisk

Autor: sal

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web