CTP dostala od Komerční banky úvěr dvě miliardy

Developerská společnost CTP se dohodla s Komerční bankou na refinancování stávajícího úvěru novou půjčkou ve výši 79,5 milionu eur, tedy asi za dvě miliardy korun, sdělil finanční ředitel CTP Zdeněk Raus.

 Remon Vos
3.10.2013 13:24   |  

Peníze CTP využije na financování stávajícího portfolia nemovitostí firmy, které sestává hlavně ze skladů a kanceláří. Na začátku července získal developer jiný úvěr od Raiffeisenbank v hodnotě 850 milionů korun, který společnost rovněž využije na refinancování.

Míra zadlužení CTP činila v loňském roce 56 procent z hodnoty majetku společnosti. V roce 2008 činil tento ukazatel 66 procent.

CTP, v jejímž čele stojí její spolumajitel Remon Vos, patří mezi nejvýznamnější hráče na poli průmyslových nemovitostí v Česku. Firma téměř ovládla trh na jihu Moravy, působí však také na řadě dalších míst Česka. Celková hodnota firemních aktiv činila minulý rok 1,9 miliardy eur, tedy přibližně 48 miliard korun. Tržby CTP se blíží hranici tří miliard korun.


Také čtěte:

Žatec: Grammer obsadí haly po Panasoniku

CTP plánuje postavit v Nošovicích průmyslové haly za více než 600 milionů

Veselé krabice od miliardáře z Humpolce


Autor: dnv

Komentáře

Čtěte také

Příčinu pátečního požáru na Barrandově zjistí až odborní znalci

Příčinu pátečního požáru na Barrandově zjistí až odborní znalci aktualizováno

Příčinu pátečního požáru filmových kulis v ateliérech na pražském Barrandově, který podle odhadů způsobil škodu až 100 milionů korun, odhalí až odborná znalecká zkoumání.… více

Mobilní web