Čtvrtletní zisk americké banky Citigroup stoupl o 26 procent

Americké bance Citigroup vzrostl ve druhém čtvrtletí zisk bez mimořádných položek o 26 procent na 3,9 miliardy dolarů (77,8 miliardy korun). K růstu přispěla hlavně divize investičního bankovnictví a snížení rezerv na ztrátové úvěry, oznámila banka. Citigroup je podle majetku třetí největší bankou v USA.

citigroup
15.7.2013 19:52   |  

Zisk na akcii činil 1,25 dolaru, a výrazně tak překonal očekávání analytiků dotazovaných agenturou Thomson Reuters, kteří počítali v průměru se ziskem jen 1,17 dolaru na akcii. Příjmy stouply o osm procent na 20 miliard dolarů a rovněž byly vyšší, než očekávali analytici.

Příjmy z obchodování s cennými papíry s pevným příjmem, jako jsou dluhopisy, se zvýšily o 18 procent na 3,37 miliardy dolarů a z obchodování s majetkovými cennými papíry, kam patří akcie, o 68 procent na 942 milionů dolarů. Citigroup rovněž snížila své rezervy na ztrátové úvěry o 784 milionů dolarů.

Akcie banky od počátku letošního roku stouply o 28 procent a vedou si o něco lépe než index bankovních akcií KBW. Loni se cena akcií Citigroup zdvojnásobila.

Citigroup je z velkých amerických bank nejvíce napojená na zahraničí. Severní Amerika měla loni na celkových příjmech banky podíl 42 procent.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Banky vnucují klientům půjčky, stropy pro předschválené úvěry rostou

Banky vnucují klientům půjčky, stropy pro předschválené úvěry rostou

Čím dál větší částky peněz dostávají klienti českých bank až pod nos. Mantrou je zvyšující se strop předschválených půjček, tedy sumy, na kterou zájemce dosáhne bez dalších debat… více

Mobilní web