Čtvrtletní zisk Bank of America klesl o 37,5 procenta

15.4.2011 14:59   |  

Zisk největší americké banky Bank of America v prvním čtvrtletí klesl o 37,5 procenta na dvě miliardy USD (33,4 miliardy Kč) a výrazně zaostal za očekáváním analytiků. Banka současně v dnešním prohlášení uvedla, že jmenuje novým finančním ředitelem Bruce Thompsona.

Zisk na akcii se snížil na 17 centů z loňských 28 centů. Analytici dotazovaní agenturou Thomson Reuters očekávali snížení zisku jen na 27 centů na akcii. Příjmy klesly z loňských 32 miliard na 26,9 miliardy dolarů.

Banka dodala, že její ztráta v divizi hypoték na bytovou výstavbu se prohloubila na 2,39 miliardy z 2,07 miliardy dolarů ve stejném období předchozího roku. Tržby divize se snížily a výdaje naopak stouply. Divize byla hlavním zdrojem problémů v uplynulém čtvrtletí.

Bank of America dodala, že Thomson doposud působil jako ředitel oddělení rizik. Tuto funkci si i nadále ponechá a od konce druhého čtvrtletí se stane i finančním ředitelem. Současný finanční ředitel Chuck Noski se stane místopředsedou banky, napsaly agentury AP a Reuters.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Ropná společnost Royal Dutch Shell omezí investice do solární energetiky, dokud nebude dostatečně zisková. Prohlásil to generální ředitel Ben van Beurden. Na jednání s akcionáři… více

Komerční prezentace
Mobilní web