Čtvrtletní zisk Bank of America klesl o 37,5 procenta

15.4.2011 14:59   |  

Zisk největší americké banky Bank of America v prvním čtvrtletí klesl o 37,5 procenta na dvě miliardy USD (33,4 miliardy Kč) a výrazně zaostal za očekáváním analytiků. Banka současně v dnešním prohlášení uvedla, že jmenuje novým finančním ředitelem Bruce Thompsona.

Zisk na akcii se snížil na 17 centů z loňských 28 centů. Analytici dotazovaní agenturou Thomson Reuters očekávali snížení zisku jen na 27 centů na akcii. Příjmy klesly z loňských 32 miliard na 26,9 miliardy dolarů.

Banka dodala, že její ztráta v divizi hypoték na bytovou výstavbu se prohloubila na 2,39 miliardy z 2,07 miliardy dolarů ve stejném období předchozího roku. Tržby divize se snížily a výdaje naopak stouply. Divize byla hlavním zdrojem problémů v uplynulém čtvrtletí.

Bank of America dodala, že Thomson doposud působil jako ředitel oddělení rizik. Tuto funkci si i nadále ponechá a od konce druhého čtvrtletí se stane i finančním ředitelem. Současný finanční ředitel Chuck Noski se stane místopředsedou banky, napsaly agentury AP a Reuters.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie Video

Útok, při němž v pátek v Mnichově střelec zabil devět lidí a pak sám sebe, neměl politický motiv. Na tiskové konferenci to dnes řekl mnichovský policejní ředitel Hubertus Andrä,… více

Mobilní web