Čtvrtletní zisk Bank of America překonal očekávání

16.4.2010 15:46   |  

Největší americká bankovní společnost Bank of America v letošním prvním čtvrtletí mírně zvýšila čistý zisk na 2,83 miliardy dolarů z 2,81 miliardy dolarů před rokem. Výsledek překonal očekávání analytiků.

Banka tak vytvořila zisk 28 centů na akcii, analytici čekali deset centů na akcii. „Naše výsledky odráží postupně se zlepšující ekonomiku,“ uvedl generální ředitel společnosti Brian Moynihan. Podle něj proběhne rok 2010 ve znamení úvěrového oživení. Právě kvůli slabším spotřebitelským úvěrům firma v posledních dvou čtvrtletích loňského roku vykázala ztráty.

V letošním prvním čtvrtletí bylo ziskových pět z šesti hlavních divizí banky. Celkové tržby společnosti nicméně klesly o 11 procent na 32,3 miliardy dolarů. Bance k zisku pomáhá se svými příjmy z firemních klientů a drobných investorů finanční ústav Merrill Lynch. Bank of America jako retailová banky převzetím Merrill Lynch v roce 2008 posílila především v investiční oblasti.

„Bylo to velké čtvrtletí, ještě lepší než měla JP Morgan. Pro oba ústavy je finanční krize u konce,“ uvedla bankovní analytička Nancy Bush.

Americký finanční ústav JPMorgan Chase ve středu oznámil, že v prvním čtvrtletí dosáhl zisku 3,3 miliardy dolarů. Proti stejnému období loni je to nárůst o 57 procent.

Akcie banky, které se nyní pohybují na nejvyšších úrovních od převzetí Merrill Lynch, uzavřely včera v New Yorku na 19,48 dolarů, na začátku dnešního obchodování rostly k 19,61 dolarů na akcii. Od března 2009 akcie vzrostly šestinásobně.


Čtěte také: Banka JP Morgan zvedla zisk o více než polovinu

Autor: prh

Komentáře

Čtěte také

Čína chce do roku 2020 patřit mezi deset zemí s největší robotizací

Čína chce do roku 2020 patřit mezi deset zemí s největší robotizací

Čína plánuje umístit více robotů do svých továren a do roku 2020 chce patřit mezi deset zemí s největší automatizací svého průmyslu. Uvedl to Mezinárodní svaz pro robotiku (IFR) v… více

Mobilní web