Čtvrtletní zisk belgické KBC prudce stoupl

12.5.2011 9:09   |  

Čistý zisk belgické bankovní a pojišťovací skupiny KBC v prvním čtvrtletí prudce stoupl na 821 milionů eur (20 miliard korun) ze 442 milionů eur před rokem. Oznámila to dnes firma. Dodala, že přípravy na plánované uvedení akcií české divize ČSOB na burzu jsou na dobré cestě.

„KBC zahájila rok 2011 s uspokojivě vysokou úrovní zisku,“ uvedl generální ředitel skupiny Jan Vanhevel. „Naše bankovní a pojišťovací aktivity v Belgii a na trzích ve střední a východní Evropě předvedly solidní výkon,“ dodal.

Čistý zisk bez zahrnutí jednorázových a mimořádných položek stoupl na 658 milionů eur z 543 milionů před rokem. Výrazně tak překonal očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali na 541 milionů eur.

KBC se dohodla s Evropskou unií, že uvede menšinový podíl v ČSOB na pražskou burzu cenných papírů. Byla to jedna z podmínek, které KBC umožnily čerpat státní pomoc. Firma dnes zopakovala, že je připravena spustit program primární veřejné nabídky akcií ČSOB v okamžiku, kdy budou pro úspěšnou transakci optimální podmínky.


Čtěte také:

KBC možná místo emise akcií ČSOB prodá aktiva v Polsku

Čistý zisk ČSOB v prvním čtvrtletí mírně klesl


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Kreml: Zmatek kolem brexitu připomíná rozpad SSSR

Kreml: Zmatek kolem brexitu připomíná rozpad SSSR

Zmatek po britském referendu, ve kterém se voliči minulý čtvrtek vyslovili pro odchod země z Evropské unie, připomíná kolaps Sovětského svazu v roce 1991, soudí podle agentury… více

Komerční prezentace
Mobilní web