Čtvrtletní zisk Deutsche Bank se více než ztrojnásobil

Největší německé bance Deutsche Bank vzrostl ve druhém čtvrtletí čistý zisk na 796 milionů eur (21,5 miliardy korun) z loňských srovnatelných 237 milionů eur. Hospodaření podpořily nižší daně a vysoké příjmy divize investičního bankovnictví. Firmě však výrazně vzrostly i výdaje na právní spory kvůli vyšetřování minulých praktik banky. Její nový ředitel John Cryan uvedl, že finanční výkon banky je neuspokojivý; je podle něj třeba snížit náklady a zbavit se neziskových aktivit.

 Ilustrační foto
30.7.2015 12:13   |  

Příjmy banky se zvýšily o 17 procent na 9,2 miliardy eur. Příjmy divize investičního bankovnictví stouply o 23 procent na 4,3 miliardy eur, hlavně díky vysokým příjmům z obchodování s akciemi a dluhopisy. Daňová sazba banky klesla na 33 procent z loňských 74 procent.

Výdaje na spory ve čtvrtletí stouply na 1,2 miliardy eur z loňských 470 milionů eur. Od roku 2012 již banka podle agentury Reuters na pokutách a v rámci urovnání s úřady na obou stranách Atlantiku zaplatila více než devět miliard eur.


Čtěte také:

Deutsche Bank doplatila na soudní spory, čtvrtletní zisk klesl na polovinu

Brexit straší velké hráče: Deutsche Bank už chystá únikovou strategii

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

O2 dostal pokutu za automatické dokupování dat, musí také změnit smlouvy

O2 dostal pokutu za automatické dokupování dat, musí také změnit smlouvy aktualizováno

Český telekomunikační úřad vyměřil operátorovi O2 pokutu 4,5 milionu korun za automatické obnovování objemu dat zákazníkům i bez jejich výslovného souhlasu. Dodatečná data přitom… více

Mobilní web