Čtvrtletní zisk Deutsche Bank se více než ztrojnásobil

Největší německé bance Deutsche Bank vzrostl ve druhém čtvrtletí čistý zisk na 796 milionů eur (21,5 miliardy korun) z loňských srovnatelných 237 milionů eur. Hospodaření podpořily nižší daně a vysoké příjmy divize investičního bankovnictví. Firmě však výrazně vzrostly i výdaje na právní spory kvůli vyšetřování minulých praktik banky. Její nový ředitel John Cryan uvedl, že finanční výkon banky je neuspokojivý; je podle něj třeba snížit náklady a zbavit se neziskových aktivit.

 Ilustrační foto
30.7.2015 12:13   |  

Příjmy banky se zvýšily o 17 procent na 9,2 miliardy eur. Příjmy divize investičního bankovnictví stouply o 23 procent na 4,3 miliardy eur, hlavně díky vysokým příjmům z obchodování s akciemi a dluhopisy. Daňová sazba banky klesla na 33 procent z loňských 74 procent.

Výdaje na spory ve čtvrtletí stouply na 1,2 miliardy eur z loňských 470 milionů eur. Od roku 2012 již banka podle agentury Reuters na pokutách a v rámci urovnání s úřady na obou stranách Atlantiku zaplatila více než devět miliard eur.


Čtěte také:

Deutsche Bank doplatila na soudní spory, čtvrtletní zisk klesl na polovinu

Brexit straší velké hráče: Deutsche Bank už chystá únikovou strategii

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Irsku hrozí kvůli provázanosti s britskými trhy nižší rating

Irsku hrozí kvůli provázanosti s britskými trhy nižší rating

Irsko se může stát první unijní zemí po samotné Británii, která pocítí brexit na svém ratingu. Agentura Fitch v úterý zdůraznila, že v případě závažnějších dopadů odchodu Londýna… více

Komerční prezentace
Mobilní web