Čtvrtletní zisk italské UniCredit Bank překonal očekávání

12.5.2010 9:19   |  

(AKTUALIZOVÁNO) Zisk největší italské banky UniCredit, která působí také v tuzemsku, stoupl za první čtvrtletí 2010 v meziročním srovnání o 16,5 procenta na 520 milionů eur, tedy na částku přes 13 miliard korun. Z výsledků banky vyplývá, že nejvíce jí pomohly vyšší příjmy z poplatků a obchodování a snížení rezerv na špatné úvěry.

Generální ředitel peněžního domu Alessandro Profumo, kterému se povedlo navýšit kapitál banky o čtyři miliardy eur prodejem nových akcií letos v únoru, v rozhovoru pro agenturu Bloomberg prohlásil, že není vyloučeno, že se banka bude zbavovat aktiv, která pro ni nejsou strategická, a bude pokračovat ve snižování nákladů. V této souvislosti UniCredit oznámila, že pověřila investiční banku Bank of America Merrill Lynch, aby zvážila strategické možnosti divize správy majetku Pioneer Investment.

„Prodej Pioneer má smysl, protože může posílit kapitálové poměry banky,“ cituje Bloomberg Manuela Meroniho, analytika Banca Imi. UniCredit za první čtvrtletí 2010 vydělala na čistých poplatcích a provizích z investování o 17 procent více - 2,17 miliardy eur, přičemž čistý úrokový výnos klesl o 16 procent na 3,92 miliardy eur.

Výsledky banky celkově výrazně překonaly odhady analytiků, kteří očekávali zisk ve výši 342 milionů eur. Banka také dodala, že na konci čtvrtletí vlastnila vládní obligace Řecka, Španělska, Irska a Portugalska za 1,6 miliardy eur.

Česká UniCredit Bank navýšila čistý zisk

Česká pobočka UniCredit Bank v prvním čtvrtletí 2010 navýšila v meziročním srovnání hodnotu čistého zisku o téměř 48 procent na 707 milionů korun. Přestože bance se podařilo navýšit celkové vklady o 5,3, hodnota všech aktiv české pobočky UniCredit Bank poklesla meziročně o 1,4 procenta. Meziročně poklesl také čistý výnos z úroků, poplatků a provizí o 7,1 procenta na 2 133 milionů korun. Česká UniCredit Bank v meziročním srovnání dokázala snížit sumu opravných položek a rezerv k úvěrům o téměř 62 procent. Vlastní kapitál banky vzrostl ve srovnání s 1. čtvrtletím 2009 o 9 procent na 30,3 miliardy korun.
Autor: Pavel Daniel

Komentáře

Čtěte také

Vyvážíte terorismus, vzkázal Indický premiér sousednímu Pákistánu

Vyvážíte terorismus, vzkázal Indický premiér sousednímu Pákistánu

Indický premiér Nárendra Módí obvinil v sobotu sousední Pákistán z vývozu terorismu a slíbil, že povede ve světě kampaň za jeho izolaci. Módí ve vystoupení na setkání s… více

Mobilní web