Čtvrtletní zisk KBC se propadl o polovinu, ale překonal očekávání

5.8.2010 10:27   |  

Čistý zisk belgické finanční skupiny KBC, která vlastní českou ČSOB, se ve druhém čtvrtletí propadl o více než polovinu na 149 milionů eur (3,7 miliardy korun) z 302 milionů eur před rokem. Zisk však výrazně překonal očekávání analytiků, kteří jej podle agentury Reuters odhadovali na 105 milionů eur.

Za poklesem zisku stály různé mimořádné položky, včetně výdajů na restrukturalizaci. Bez zahnutí mimořádných položek se čistý zisk meziročně zvýšil o 35 procent na 554 milionů eur díky poklesu nákladů a redukci rezerv na špatné úvěry. „Celkově jsme s výsledky za letošní druhé čtvrtletí spokojení,“ prohlásil generální ředitel společnosti Jan Vanhevel.

KBC v minulosti obdržela státní pomoc v hodnotě sedmi miliard eur, která měla firmě pomoci překonat světovou finanční krizi. Společnost dnes uvedla, že v letošním roce očekává pokles úvěrových ztrát.

KBC již dříve oznámila, že uvede na pražskou burzu 30 až 40 procent akcií ČSOB. Tento krok je součástí restrukturalizačního plánu KBC, který v listopadu schválila Evropská komise. KBC se v rámci tohoto plánu zavázala prodat řadu aktivit, aby získala svolení ke státní pomoci.

Řada velkých evropských bank tento týden zveřejnila čtvrtletní výsledky, které překonaly očekávání díky překvapivě prudkému poklesu nákladů na špatné úvěry. Ten převážil nad zpomalením v oblasti investičního bankovnictví, jež bylo důsledkem obav ohledně státních dluhů, napsala agentura Reuters.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát Fotogalerie

Německá kancléřka Angela Merkelová přiletěla do Prahy a setkala se s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). S ním se shodla, že Česko i Německo mají velmi dobré vzájemné vztahy,… více

Mobilní web