Čtvrtletní zisk rakouské pojišťovny VIG stoupl o sedm procent

17.5.2011 16:21   |  

Rakouské pojišťovně Vienna Insurance Group, která v Česku působí prostřednictvím Kooperativy, České podnikatelské pojišťovny, Pojišťovny České spořitelny a zajišťovny VIG Re, stoupl v prvním čtvrtletí zisk před zdaněním o sedm procent na 142,8 milionu eur (3,5 miliardy korun). Hospodaření podpořil vysoký růst v divizi životního pojištění mimo domácí, rakouský trh. V České republice se zisk zvýšil o 30,6 procenta na 41,1 milionu eur.

Příjmy z pojistného společnosti Vienna Insurance Group stouply o 2,9 procenta na 2,6 miliardy eur. Nejvíc vzrostly u zdravotního pojištění - o 8,8 procenta na 92,3 milionu eur.

Největší pojišťovna působící v zemích rozvíjející se Evropy potvrdila vlastní předpověď, že zisk před zdaněním letos stoupne zhruba o 10 procent navzdory pomalému růstu vybraného pojistného.

„Kromě toho si skupina stanovila za cíl snížit poměr vyplacených a přijatých pojistek zhruba na 97 procent. Nezbytným předpokladem ovšem je, že se podstatně nezhorší ekonomický a právní rámec a že nedojde k dramatickému vývoji škod způsobených přírodními pohromami,“ cituje vyjádření firmy agentura Reuters.


Čtěte také:

Skupině VIG se loni dařilo, zvýší dividendu

Dluhopisy VIG si budou moci nakoupit i retailoví investoři


Příjmy z pojistného v Česku stouply o 13,2 procenta na 514 milionů eur. V neživotním pojištění se příjmy zvýšily o 0,7 procenta a u životního pojištění o 34,2 procenta. VIG měla v Česku v prvním čtvrtletí podíl na trhu 33,3 procenta a patří jí zde první místo.

Pojišťovně se dařilo i na Slovensku, kde její zisk před zdaněním vzrostl o 73,3 procenta na 17,5 milionu eur. Příjmy z pojistného zde stouply o 3,7 procenta na 188,6 milionu eur, z toho v životním pojištění o 6,3 procenta.

Poměr nákladů a nárokovaných škod proti pojistnému, měřítko ziskovosti pojišťoven, se snížil na 97,8 procenta z 98,4 procenta v roce 2010. Čím níže je ukazatel pod 100 procenty, tím větší je ziskovost pojišťovny, překročení hranice 100 procent znamená ztrátu.

Autor: čtk, vrb

Komentáře

Čtěte také

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Ropná společnost Royal Dutch Shell omezí investice do solární energetiky, dokud nebude dostatečně zisková. Prohlásil to generální ředitel Ben van Beurden. Na jednání s akcionáři… více

Komerční prezentace
Mobilní web