Čtvrtletní zisk rakouské pojišťovny VIG stoupl o sedm procent

17.5.2011 16:21   |  

Rakouské pojišťovně Vienna Insurance Group, která v Česku působí prostřednictvím Kooperativy, České podnikatelské pojišťovny, Pojišťovny České spořitelny a zajišťovny VIG Re, stoupl v prvním čtvrtletí zisk před zdaněním o sedm procent na 142,8 milionu eur (3,5 miliardy korun). Hospodaření podpořil vysoký růst v divizi životního pojištění mimo domácí, rakouský trh. V České republice se zisk zvýšil o 30,6 procenta na 41,1 milionu eur.

Příjmy z pojistného společnosti Vienna Insurance Group stouply o 2,9 procenta na 2,6 miliardy eur. Nejvíc vzrostly u zdravotního pojištění - o 8,8 procenta na 92,3 milionu eur.

Největší pojišťovna působící v zemích rozvíjející se Evropy potvrdila vlastní předpověď, že zisk před zdaněním letos stoupne zhruba o 10 procent navzdory pomalému růstu vybraného pojistného.

„Kromě toho si skupina stanovila za cíl snížit poměr vyplacených a přijatých pojistek zhruba na 97 procent. Nezbytným předpokladem ovšem je, že se podstatně nezhorší ekonomický a právní rámec a že nedojde k dramatickému vývoji škod způsobených přírodními pohromami,“ cituje vyjádření firmy agentura Reuters.


Čtěte také:

Skupině VIG se loni dařilo, zvýší dividendu

Dluhopisy VIG si budou moci nakoupit i retailoví investoři


Příjmy z pojistného v Česku stouply o 13,2 procenta na 514 milionů eur. V neživotním pojištění se příjmy zvýšily o 0,7 procenta a u životního pojištění o 34,2 procenta. VIG měla v Česku v prvním čtvrtletí podíl na trhu 33,3 procenta a patří jí zde první místo.

Pojišťovně se dařilo i na Slovensku, kde její zisk před zdaněním vzrostl o 73,3 procenta na 17,5 milionu eur. Příjmy z pojistného zde stouply o 3,7 procenta na 188,6 milionu eur, z toho v životním pojištění o 6,3 procenta.

Poměr nákladů a nárokovaných škod proti pojistnému, měřítko ziskovosti pojišťoven, se snížil na 97,8 procenta z 98,4 procenta v roce 2010. Čím níže je ukazatel pod 100 procenty, tím větší je ziskovost pojišťovny, překročení hranice 100 procent znamená ztrátu.

Autor: čtk, vrb

Komentáře

Čtěte také

Amazon v Dobrovízi najel na plnou kapacitu, zaměstnancům zvýší platy

Amazon v Dobrovízi najel na plnou kapacitu, zaměstnancům zvýší platy Fotogalerie

Internetový obchod Amazon plně zprovoznil svůj areál ve středočeské Dobrovízi. Zástupci firmy a obce Dobrovíz dnes společně přestřihli pásku u nové skladovací věže distribučního… více

Mobilní web