Čtvrtletní zisk skupiny Raiffeisen skončil pod očekáváním

31.8.2010 10:38   |  

Čistý zisk rakouské bankovní skupiny Raiffeisen International ve druhém čtvrtletí vzrostl meziročně na více než trojnásobných 71 milionů eur (1,76 miliardy korun), skončil však pod očekáváním analytiků. Banka, která operuje v zemích střední a východní Evropy, dnes uvedla, že se jí sice snížily odpisy špatných úvěrů, vzrostly však administrativní náklady.

Loni ve druhém čtvrtletí zisk Raiffeisen dosáhl jen 22 milionů eur, protože banka měla těžké ztráty z úvěrů na Ukrajině. Zisk nyní ve druhém čtvrtletí skončil pod úrovní prvního čtvrtletí, kdy činil 100 milionů eur. Analytici podle agentury Reuters v průměru čekali, že v minulém čtvrtletí Raiffeisen vydělá 91 milionů eur.

Raiffeisen International je v regionu střední a východní Evropy druhou největší bankou po italské UniCredit. Banka nyní uskutečňuje fúzi s mateřskou RZB, která v ní vlastní 73 procent akcií, a dnes sdělila, že tato operace pokračuje podle plánu.

Raiffeisen International se v rámci bankovní skupiny stará o trhy ve střední a východní Evropě, působí v 17 zemích a má téměř 15 milionů klientů. Zastoupení má i v Českí republice, kde funguje od roku 1993.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Lékařská komora prohrála, Číňané mohou dál léčit Čechy

Lékařská komora prohrála, Číňané mohou dál léčit Čechy

Čínští lékaři mohou dál působit ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové, a to na základě výjimky ministerstva zdravotnictví. Tradiční čínská medicína se tak dál bude prosazovat v… více

Mobilní web