Cupka obnoví většinu smluv s obchodními partnery Sazky

13.6.2011 8:32   |  

Insolvenční správce loterijní společnosti Sazka Josef Cupka dnes obnoví 99 procent smluv s obchodními partnery Sazky. Musel analyzovat téměř tři tisíce smluv, téměř všechny budou obnoveny. Cupka to řekl dnešním Lidovým novinám (LN). Provozovatelé, kteří své terminály Sazce odpojili a dožadovali se vrácení kaucí, je znovu uvedou do provozu. Aktuální číslo o tom, kolik terminálů bylo odpojených, správce nemá k dispozici, jejich počet se průběžně měnil.

Cupka deníku řekl, že smlouvy se všemi operátory či provozovateli terminálů budou platit v původním znění, tak jak byly uzavřeny. Přes terminály tak bude možné opět sázet a kupovat si například lístky na představení, koncerty či sportovní utkání.

Pokud jde o dobíjení kreditů do mobilních telefonů, je podle listu reálné, že v případě mobilních operátorů to bude možné již koncem týdne. „Na obnově smluv s operátory momentálně pracujeme,“ řekla Cupkova mluvčí Lenka Tichá. Dnešním Hospodářským novinám sdělila, že jeden z operátorů by mohl být do konce týdne zapnutý. Správce se v rámci úsporných opatření rozhodl ukončit provoz videoterminálů Starport.


Čtěte také: Za odpojení videoterminálů Sazky hrozí Česku arbitráž, tvrdí Hušák


Od finančních analytiků zjistil, že jsou ztrátové. Terminály měly být vypnuty o půlnoci na dnešek, kompletně by měly být odpojeny do 24 hodni poté, píšou LN.

Bývalý generální ředitel Sazky Aleš Hušák se záměrem Cupky nesouhlasí. Za přerušení provozu navíc prý hrozí Česku mezinárodní arbitráž kvůli zmařené investici ze strany dodavatele systému, společnosti CVT Technology. Podle Hušáka videoterminály nejsou prodělečné, jde totiž o dlouhodobou investici.

Sazka se do insolvence a následně do konkurzu dostala kvůli problémům se splácením výstavby pražské haly O2 arena. Hušák se z pozice předsedy představenstva proti uvalení konkurzu odvolal. Akcionáři Sazky jsou občanská sdružení působící v tělovýchově a sportu.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Vznik železničního regulátora se přibližuje, schválil ho senát

Vznik železničního regulátora se přibližuje, schválil ho senát

Na rovný přístup státu při přidělování kapacity jednotlivým dopravcům na přeplněných železničních tratí bude dohlížet nový Úřad pro přístup k dopravní infrastruktuře, jehož vznik… více

Mobilní web