Cyrrus rozjíždí franchisingový koncept kvůli rozšiřování pobočkové sítě

16.9.2010 10:23   |  

Obchodník s cennými papíry Cyrrus zavádí koncept franchisingu. Pomocí partnerů, kterým udělí licenci chce rozšířovat svou pobočkovou síť v České republice. Zájemci o licenci mohou od září využít know - how burzovního obchodníka a otevřít vlastní pobočku brokerské firmy. Cyrrus takto plánuje rozšířit svá obchodní místa do všech okresních měst České republiky.

„Chceme vtrhnout naplno do regionů,“ řekl ředitel Cyrrusu Jiří Loubal. Brokerská společnost má nyní centrálu v Brně, pobočku v Praze a je aktivní i na polském kapitálovém trhu. Udělování „frenšízových“ licencí je součástí záměru zakotvit ve větších českých městech, ve kterých firma hodlá otevírat adekvátně velké pobočky.

Cyrrus zavedl franchising proto, že umožní společnosti rozšiřovat svou síť při minimalizovaných nákladech a těžit tak dodatečné výnosy z rozsahu i na centrále. V souvislosti s rozšiřováním aktivit zároveň firma posílila oblast kontroly a právní oddělení.

„Inspirací pro nás byl zejména polský finanční trh, ve kterém franchisa hraje významnou roli. Předpokládám, že tento trend bude stejný i u nás a my jsme první vlaštovkou,“ prohlásil Jan Procházka, který je zodpovědný za rozvoj Cyrrus a zároveň člen poradního sboru vlády NERV.

„Hned na úvod jsme si nastavili velice striktní pravidla výběru franchísantů a relativně vyšší cenu za užívání naší značky,“ říká Tomáš Krampera, šéf oddělení prodeje služeb Cyrrus a spoluautor konceptu. Podle jeho slov se v těchto dnech zaučuje u Cyrrusu první franchisant, který rozjíždí pilotní projekt. Podle Krampery má sídlo ve východních Čechách. Jenže konkrétní data Cyrrus zatím nechce říct. „Detaily, jako jména určitě zatím sdělovat nebudeme, chráníme soukromí našich franchisantů dokud se zaučují,“ řekl E15 Jan Procházka.

Autor: Pavel Daniel

Komentáře

Čtěte také

Další rána ruskému rozpočtu? Kremlu začíná vadit příliš silný rubl

Další rána ruskému rozpočtu? Kremlu začíná vadit příliš silný rubl

Ruská měna od začátku roku posílila vůči dolaru o 15 procent a Moskvě kvůli tomu přibývají starosti. Podle ekonomického poradce prezidenta Vladimira Putina tento vývoj může snížit… více

Mobilní web