CzechInvest ponouká firmy k přesunu z Velké Británie. První tři už jsou v Česku | E15.cz

CzechInvest ponouká firmy k přesunu z Velké Británie. První tři už jsou v Česku

ČTK

Státní agentura CzechInvest nyní jedná s řadou firem z USA a Asie o přesunu jejich sídla z Británie do Česka. Podle agentury jsou v tuto chvíli v souvislosti s odchodem Británie z Evropské unie už tři firmy rozhodnuty umístit své investice v Česku. 

"V souvislosti s vystoupením Velké Británie z Evropské unie vnímáme velký zájem potenciálních investorů o informace. V tomto smyslu vedeme řadu jednání zejména s firmami z USA a Asie, zájem čistě britských firem evidujeme nicméně také," uvedl generální ředitel CzechInvestu Karel Kučera.

Británie zahájila odchod z EU. Sobotka hodlá bojovat za práva Čechů na Britských ostrovech

Kvůli odchodu ostrovního království z EU se tři společnosti rozhodly umístit své investice v České republice. "Ve dvou případech se jedná o výrobní aktivity, v jednom případě o vývojové aktivity. S několika dalšími jsme v pokročilém jednání. Jmenovat je bohužel nemůžeme," dodal ředitel.

Končící státní tajemník pro EU Tomáš Prouza (ČSSD) již loni uvedl, že odchod Velké Británie z EU je pro Česko příležitostí přilákat na své území centrály nadnárodních firem nebo unijních agentur, které sídlí v Londýně. Z Londýna se má stěhovat například Evropská bankovní agentura nebo Evropská léková agentura.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!