CzechInvest schválil pobídky za pětadvacet miliard korun

Agentura CzechInvest podporující investice v České republice loni schválila investiční pobídky ve výši překračující pětadvacet miliard korun. „Za rok 2014 eviduje agentura CzechInvest 136 schválených žádostí o udělení investičních pobídek. Z toho osmatřicet žádostí bylo podáno ještě v roce 2013 a 98 v roce 2014,“ uvedla mluvčí agentury CzechInvest Petra Menclová.

 Ilustrační foto
7.1.2015 8:33   |  

Česko je úspěšné zejména v posilování pozic firem, které již na jejím území podnikají. „Ve 129 případech je zemí původu žadatele Česká republika, tedy jedná se buď o tuzemskou firmu, či firmu, která v minulosti přišla ze zahraničí, avšak na českém trhu už nějakou dobu působí. Jen v sedmi případech se jedná o čistě nový zahraniční investiční projekt,“ upřesnila Petra Menclová. Loňský rok byl ve znamení nárůstu schválených pobídek. V roce 2013 jich získalo souhlas jen pětadevadesát, což bylo nejméně za posledních deset let.


Čtěte také:

CzechInvest a CzechTrade se nakonec slučovat nebudou

CzechInvest: Pololetních 116 investičních projektů je rekord

Autor: lem

Komentáře

Čtěte také

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Mezinárodní olympijský výbor Rusko z her v Riu de Janeiro kvůli rozsáhlé dopingové aféře nevyloučil. Rozhodnutí o účasti ruských sportovců na olympiádě ponechá na federacích… více

Mobilní web