Další propouštění: přední nizozemská banka se zbaví devíti tisíc lidí

Nizozemská bankovní společnost Rabobank zruší do konce tohoto desetiletí zhruba devět tisíc pracovních míst, což je asi 19 procent z celkového počtu 47 tisíc. Banka dnes uvedla, že odprodá majetek v hodnotě 150 miliard eur (zhruba čtyři biliony korun), což představuje asi 20 procent celkových aktiv. Tyto kroky mají banku připravit na přísnější pravidla bankovní regulace.

Nizozemská Rabobank
9.12.2015 20:11   |  

Nové úsporné kroky jsou součástí strategického plánu, který družstevní banka přijala po nástupu generálního ředitele Wieba Draijera loni v říjnu. Společnost se chce znovu zaměřit na své kořeny ve finančních službách pro zemědělství a omezit poskytování hypoték a firemních úvěrů. Pomocí restrukturalizačních opatření chce zvýšit do roku 2020 roční provozní zisk o 2,1 miliardy eur, uvedla banka podle agentury Reuters.

Rabobank je nejnovějším případem výrazného propouštění u velkých bank. Podobné plány letos oznámily Deutsche Bank, švýcarské UBS a Credit Suisse či britské HSBC, Standard Chartered, Barclays, RBS a Lloyds. Rabobank už dříve sdělila, že do konce příštího roku propustí tři tisíce lidí.

Rabobank je nyní největším poskytovatelem hypoték v Nizozemsku. Chce je ale omezit, protože v rámci nové regulace zvané Basilej IV se budou muset hypotéky v portfoliu bankovních aktiv hodnotit jako rizikovější než dosud.


Čtěte také:

Největší evropská banka HSBC propustí 50 tisíc lidí, zvažuje přesun do Asie

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Medikamenty jsou příliš levné, některé kvůli tomu mizí z trhu

Medikamenty jsou příliš levné, některé kvůli tomu mizí z trhu

Řadu let se v Česku daří držet veřejné náklady na léky na uzdě. Nejdříve díky systému úředního stanovování cen a úhrad podle těch nejnižších v Evropě, pak díky dohodám Všeobecné… více

Mobilní web