Další propouštění: přední nizozemská banka se zbaví devíti tisíc lidí

Nizozemská bankovní společnost Rabobank zruší do konce tohoto desetiletí zhruba devět tisíc pracovních míst, což je asi 19 procent z celkového počtu 47 tisíc. Banka dnes uvedla, že odprodá majetek v hodnotě 150 miliard eur (zhruba čtyři biliony korun), což představuje asi 20 procent celkových aktiv. Tyto kroky mají banku připravit na přísnější pravidla bankovní regulace.

Nizozemská Rabobank
9.12.2015 20:11   |  

Nové úsporné kroky jsou součástí strategického plánu, který družstevní banka přijala po nástupu generálního ředitele Wieba Draijera loni v říjnu. Společnost se chce znovu zaměřit na své kořeny ve finančních službách pro zemědělství a omezit poskytování hypoték a firemních úvěrů. Pomocí restrukturalizačních opatření chce zvýšit do roku 2020 roční provozní zisk o 2,1 miliardy eur, uvedla banka podle agentury Reuters.

Rabobank je nejnovějším případem výrazného propouštění u velkých bank. Podobné plány letos oznámily Deutsche Bank, švýcarské UBS a Credit Suisse či britské HSBC, Standard Chartered, Barclays, RBS a Lloyds. Rabobank už dříve sdělila, že do konce příštího roku propustí tři tisíce lidí.

Rabobank je nyní největším poskytovatelem hypoték v Nizozemsku. Chce je ale omezit, protože v rámci nové regulace zvané Basilej IV se budou muset hypotéky v portfoliu bankovních aktiv hodnotit jako rizikovější než dosud.


Čtěte také:

Největší evropská banka HSBC propustí 50 tisíc lidí, zvažuje přesun do Asie

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Ropná společnost Royal Dutch Shell omezí investice do solární energetiky, dokud nebude dostatečně zisková. Prohlásil to generální ředitel Ben van Beurden. Na jednání s akcionáři… více

Komerční prezentace
Mobilní web