Další soupeři Sazky: Synot Tip a Chance chtějí spustit loterie

20.4.2011 11:34   |  

Sázkové kanceláře Synot Tip a Chance požádaly o loterijní licence. Dvojka českého kurzového sázení Fortuna, která již potřebné povolení má, chce číselnou loterii spustit v červenci. Hra Sportka společnosti Sazka, která je od 29. března v úpadku, tak čeká velká konkurence. Informuje o tom server Ekonom.cz.

Synot Tip má podle neoficiálních informací povolení dostat už v nejbližších dnech, píše Ekonom.cz. Na přímý dotaz to podle serveru nevyloučil ani šéf Státního dozoru nad sázkovými hrami a loteriemi Karel Korynta.

Zakladatel a a spolumajitel holdingu Synot Ivo Valenta je zdrženlivější. Se skutečným startem nového projektu chce vyčkat, jak se vyvine situace kolem Sazky. Pokud by firma nynější problémy dokázala ustát, nemá podle jeho vyjádření smysl proti zavedené Sportce jít.


Čtěte také: Fortuna chce konkurovat Sazce, získala licenci na číselné sázky


Sazka může o povolení pro Sportku přijít. O dalším osudu loterijní hry právě nyní rozhoduje státní dozor ve správním řízení, které bylo zahájeno na konci března kvůli desítkám milionů nevyplacených výher. Konečné slovo v celé věci patrně bude mít přímo ministr financí Miroslav Kalousek, napsal Ekonom.cz.

Synot Tip provozuje v ČR kursové sázení od roku 2003, má přepážkové pobočky, online sázkové terminály, telefonní sázení a od roku 2009 také internetové kursové sázky.

Společnost je součástí holdingu Synot, který dnes oznámil, že rozšiřuje kursové sázení na Slovensko. Spustila zde internetový sázkařský portál www.synottip.sk. Ve druhém pololetí letošního roku by měly být spuštěny také online sázkové terminály a přepážkové sběrny.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Estonsko je stále bez prezidenta, nepomohlo ani zvláštní grémium

Estonsko je stále bez prezidenta, nepomohlo ani zvláštní grémium

Nového estonského prezidenta se po marných pokusech parlamentu nepodařilo dnes zatím vybrat ani zvláštnímu voličskému grémiu. Z pěti kandidátů žádný v prvním kole hlasování… více

Mobilní web