Daně a odpisy srazily zisk Erste na 60 milionů, předloni vydělala osmkrát víc

Rakouské skupině Erste Group Bank, která ovládá Českou spořitelnu, loni klesl čistý zisk na zhruba 60 milionů eur (1,65 miliardy Kč). O rok před tím přitom vydělala přes 483 milionů eur, tedy zhruba osmkrát víc. Podle dnešního vyjádření Erste měly na hospodaření firmy nepříznivé dopady zejména daně a odpisy majetku.

Erste Group Bank
11.2.2014 17:44   |  

Provozní výsledek, rizikové náklady a výkonnost rumunské dceřiné společnosti BCR naopak odpovídaly předpokladům, s nimiž Erste už dříve počítala.

Skupina zároveň upozornila, že dnešní informace se opírají o první dostupná data. Předběžné výsledky hospodaření Erste Group Bank zveřejní 28. února, zároveň s návrhem na vyplacení dividend za uplynulý rok. V jaké výši dividendu navrhne, banka neuvedla.

Erste Group Bank je klíčovým hráčem na bankovním trhu střední a východní Evropy. Vedle České republiky a Rakouska působí v Rumunsku, na Slovensku, v Maďarsku, Chorvatsku, Srbsku a na Ukrajině.


Vývoj akcií Erste Bank na pražské burze za posledních 5 let:


Čtěte také:

Slabé výnosy z úvěrů připravily o část zisku Erste i Českou spořitelnu

Vedení Erste vydělalo na akciích své banky

Erste Bank vstupuje na pražskou burzu s investičními certifikáty

Autor: čtk, vag

Komentáře

Čtěte také

Pražský dopravní podnik chce zavést wi-fi ve stanicích metra

Pražský dopravní podnik chce zavést wi-fi ve stanicích metra

Pražský dopravní podnik (DPP) zamýšlí zavedení možnosti připojení k internetu prostřednictvím wi-fi ve stanicích a vestibulech metra. Připojení bude možné ve vybraných stanicích.… více

Mobilní web