Daňové úniky v Deutsche Bank: zatčeno pět manažerů

Největší peněžní dům světa Deutsche Bank se dnes stal terčem policejní razie. Důvodem je vyšetřování aféry z roku 2010, která souvisí s daňovými úniky při obchodu s emisními povolenkami. Policie vyšetřuje 25 zaměstnanců banky, pět z nich dnes zatkla. Vyšetřování zasahuje do nejvyšších pater vedení banky.

Policisté ve frankfurtském sídle Deutsche Bank
12.12.2012 16:43   |  

Na 500 policistů a zaměstnanců finančního úřadu ráno prohledávalo frankfurtskou centrálu banky, její pobočky v dalších městech a několik soukromých bytů. Zatčení skončili ve vazbě, hesenský státní zástupce je obvinil z praní špinavých peněz a pokusu o maření vyšetřování.

Mezi podezřelými se nově objevují jména šéfa koncernu Jürgena Fitschena a finančního ředitele Stefana Krauseho. Oba jsou totiž podepsáni pod přiznáním daně z obratu z roku 2009, kdy mělo k podvodům dojít.

Kvůli kauze už banku policisté prohledali na začátku roku 2010. Důvodem nové razie je podezření, že zaměstnanci banky tehdy některé důkazy zatajili.

Podezření ze závažných daňových podvodů, praní špinavých peněz a pokusu o maření vyšetřování čelí dohromady 25 zaměstnanců banky. Frankfurtský zemský soud už loni odsoudil šest bankéřů. Ti se přiznali, že při obchodech s emisními povolenka stát na daních připravili neméně o 230 milionu eur. Obchodníci nakoupili emisní povolenky v zahraničí a nezaplatili žádnou daň a poté si je navzájem prodali, aby mohli stát požádat o navrácení daně.


Čtěte také:

Deutsche Bank si vytvoří svou vlastní "špatnou banku"

Největší bankou světa se stala Deutsche Bank

Autor: bru

Komentáře

Čtěte také

Rusnok: Česko patří do eurozóny, na vstup ale ještě nedozrálo

Rusnok: Česko patří do eurozóny, na vstup ale ještě nedozrálo aktualizováno

Česká národní banka (ČNB) bude pod vedením Jiřího Rusnoka méně euroskeptická, ale zachová si kritický pohled na fungování měnové unie a eurozóny. Rusnok, kterého ve středu… více

Komerční prezentace
Mobilní web