Dcera Allianz vydává dluhopisy. Pokryjí dluh budovy Diamon Point

Pojišťovna Allianz se rozhodla vyřešit vysoké zadlužení své kancelářské budovy Diamond Point naproti pražskému hotelu Hilton novým dluhem. Její dceřiná firma nesoucí týž název jako administrativní centrum proto vydává dluhopisy za 1,1 miliardy korun. Prospekt emitenta už schválila Česká národní banka.

Omamný cinkot investorských milionů
4.7.2013 7:00   |  

Allianz se stala jediným vlastníkem Diamond Pointu na konci loňského roku. Tehdy současně pomohla refinancovat dluh, který měla kancelářská stavba vůči bankám. Problém tím ale odsunula jen do letošního září, kdy platnost závazku projektové firmy Diamond Point vůči své matce končí, vyplývá z dokumentů, které má deník E15 k dispozici.

Hodnota vydávaných obligací se víceméně rovná závazku, který Diamond Point vůči Allianz má. Obligace se čtyř procentním výnosem budou splatné v roce 2024.

Na úhradě dluhopisů se budou podílet příjmy z nájemného. Poplynou třeba od firem Kapsch či Miele, které v Diamond Pointu sídlí. V centru, které v roce 2006 postavil rakouský developer Karimpol, sídlí samotná Allianz. Přesto je podle informací deníku E15 zhruba čtvrtina z osmnácti tisíc metrů čtverečních budovy volných. Proto se vlastník snaží do budovy přitáhnout nové nájemce.


Čtěte také:

Allianz koupila provozovatele českých plynovodů Net4Gas za 41 miliard

Aplikace od pojišťoven zkusilo 250 tisíc klientů

Pojišťovny plánují změny všeobecných podmínek

Autor: Daniel Novák

Komentáře

Čtěte také

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu aktualizováno

Irák je odhodlán sehrát v rámci kartelu OPEC aktivní roli při podpoře cen ropy. Řekl to dnes tamní ministr ropného průmyslu Džabár Alí Luajbí. Dodal však, že jeho země bude… více

Mobilní web