Deloitte plánuje hromadné nábory nových posil

13.9.2010 19:11   |  

Světová poradenská a auditorská společnost Deloitte Touche Tohmatsu sdělila po oznámení příznivých hospodářských výsledků, že v příštích pěti letech plánuje přijmout 50 tisíc nových zaměstnanců ročně. Tržby společnosti, ve fiskálním roce, který skončil 31. května, vzrostly o 1,8 procenta na 26,6 miliardy dolarů z loňských 26,13 miliard. Za růstem stojí zejména rostoucí poptávka po poradenských službách v asijských ekonomikách.

Deloittu, který patří do takzvané “velké čtyřky” auditorských firem (společně s britskými PricewaterhouseCoopers, Ernst & Young a nizozemskou KPMG), pomohly tvrdší regulační opatření, kterým společnosti musejí čelit, společně s potřebou zefektivnit svůj byznys po nedávném hospodářském propadu.

Tržby z konzultačních služeb vzrostly meziročně o 14,9 procent na 7,5 miliardy dolarů, což Deloittu pomohlo absorbovat slabší tržby oddělení finančního poradenství a nižší poptávku po auditorských službách. Horší tržby těchto oddělení jsou přisuzovány sníženým hodinovým sazbám, které si společnost za svou práci účtuje. Deloitte ke slevám přistoupil v reakci na hospodářskou krizi a pokles poptávky po jejich službách.

Deloitte nyní zaměstnává 170 tisíc pracovníků po celém světě. Noví zaměstnanci by měli společnosti především pomoci pokrýt rostoucí poptávku po jejich službách v rozvíjejících se regionech. Regionálně vzato zaznamenal Deloitte nejsilnější růst v Asii, kde se tržby meziročně zvýšily o 8,5 procenta na 3,6 miliardy dolarů. Díky silné poptávce v Brazílii rostly také tržby v Severní a Jižní Americe, a to o čtyři procenta na 13 miliard dolarů. Propad se však dostavil v Evropě, Africe a na Blízkém východě.

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Šašek provokuje: Přidat učitelům? Jistě, ale také přidat práci

Šašek provokuje: Přidat učitelům? Jistě, ale také přidat práci

Vláda včera schválila zvýšení platů učitelům, čímž splnila to, oč se snaží nejvíce – nahnat si před nadcházejícími volbami preference. K tomu jí můžeme všichni pogratulovat stejně… více

Mobilní web