Deloitte plánuje hromadné nábory nových posil

13.9.2010 19:11   |  

Světová poradenská a auditorská společnost Deloitte Touche Tohmatsu sdělila po oznámení příznivých hospodářských výsledků, že v příštích pěti letech plánuje přijmout 50 tisíc nových zaměstnanců ročně. Tržby společnosti, ve fiskálním roce, který skončil 31. května, vzrostly o 1,8 procenta na 26,6 miliardy dolarů z loňských 26,13 miliard. Za růstem stojí zejména rostoucí poptávka po poradenských službách v asijských ekonomikách.

Deloittu, který patří do takzvané “velké čtyřky” auditorských firem (společně s britskými PricewaterhouseCoopers, Ernst & Young a nizozemskou KPMG), pomohly tvrdší regulační opatření, kterým společnosti musejí čelit, společně s potřebou zefektivnit svůj byznys po nedávném hospodářském propadu.

Tržby z konzultačních služeb vzrostly meziročně o 14,9 procent na 7,5 miliardy dolarů, což Deloittu pomohlo absorbovat slabší tržby oddělení finančního poradenství a nižší poptávku po auditorských službách. Horší tržby těchto oddělení jsou přisuzovány sníženým hodinovým sazbám, které si společnost za svou práci účtuje. Deloitte ke slevám přistoupil v reakci na hospodářskou krizi a pokles poptávky po jejich službách.

Deloitte nyní zaměstnává 170 tisíc pracovníků po celém světě. Noví zaměstnanci by měli společnosti především pomoci pokrýt rostoucí poptávku po jejich službách v rozvíjejících se regionech. Regionálně vzato zaznamenal Deloitte nejsilnější růst v Asii, kde se tržby meziročně zvýšily o 8,5 procenta na 3,6 miliardy dolarů. Díky silné poptávce v Brazílii rostly také tržby v Severní a Jižní Americe, a to o čtyři procenta na 13 miliard dolarů. Propad se však dostavil v Evropě, Africe a na Blízkém východě.

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Estonsko je stále bez prezidenta, nepomohlo ani zvláštní grémium

Estonsko je stále bez prezidenta, nepomohlo ani zvláštní grémium

Nového estonského prezidenta se po marných pokusech parlamentu nepodařilo dnes zatím vybrat ani zvláštnímu voličskému grémiu. Z pěti kandidátů žádný v prvním kole hlasování… více

Mobilní web