Deutsche Bank bude prodávat

13.9.2010 8:07   |  

Deutsche Bank chce na kapitálových trzích prodat akcie v hodnotě zhruba devět miliard eur. Výnos z prodeje má podle agentury Bloomberg zaplatit nákup podílu v Deutsche Postbank tak, aby v ní Deutsche Bank dostatečně upevnila svoje postavení a naplnila přísnější kritéria pro kapitálovou přiměřenost. K nabídce akcií by podle všeho mohlo dojít už v tomto týdnu.

Deutsche Bank má možnost zvýšit svůj téměř 30procentní podíl v Postbank, která vykazovala na konci roku 2009 nejnižší kapitálovou přiměřenost ze všech velkých bank v Německu. Jenže takzvaný basilejský výbor pro bankovní dohled dopracoval nová pravidla, jež mohou přinutit banku, aby posílila rezervy.

A jedinou cestou, jak tyto chmury zažehnat, je podle generálního ředitele Deutsche Bank Josefa Ackermanna získání kapitálu prostřednictvím prodeje akcií.

Ze statistik Bloombergu je zřejmé, že pokud se transakce uskuteční, bude navýšení kapitálu úpisem akcií ve výši až devět miliard eur letos vůbec největší v Evropě.

Deutsche Bank zároveň akcí potvrdí svůj akviziční trend, neboť v posledních čtyřech letech už získala Berliner Bank, norisbank, stejně jako ABN Amro Holding a správce majetku Sal. Oppenheim Group.

Co se týká samotné Postbank, Deutsche Bank se dohodla na koupi podílu v této bance už v září 2008. Podíl 22,9 procenta, který časem navýšila téměř na 30 procent, koupila od Deutsche Post. Deutsche Bank vlastní také 27,4 procenta takzvaných vyměnitelných dluhopisů, které se stanou součástí akciového kapitálu Postbank v únoru 2012. Kromě toho drží i opci na koupi zbývajících 12,1 procenta akcií v Postbank od Deutsche Post.

Autor: Pavel Daniel

Komentáře

Čtěte také

Americká vláda začala hájit daňové kličky Applu v EU

Americká vláda začala hájit daňové kličky Applu v EU

Ministerstvo financí Spojených států ve svém včerejším prohlášení vyslalo varování Evropské komisi. Američanům vadí současná kauza, ve které orgány Evropské unie vyšetřují možné… více

Mobilní web