Deutsche Bank doplatila na soudní spory. Čtvrtletní zisk klesl na polovinu

Čistý zisk největší německé bankovní společnosti Deutsche Bank se v letošním prvním čtvrtletí meziročně snížil o polovinu na 559 milionů eur (15,4 miliardy korun). Hospodářské výsledky negativně ovlivnily rozsáhlé náklady související s právními spory. Poklesu zisku nedokázal zabránit ani téměř čtvrtinový nárůst tržeb.

 Budova Deutsche Bank
26.4.2015 18:43   |  

Čtvrtletní zisk navíc zaostal za očekáváním analytiků, kteří jej v anketě agentury Reuters odhadovali v průměru na 665 milionů eur. Celkové tržby se přitom zvýšily o 24 procent na téměř rekordních 10,4 miliardy eur.

Banka ve čtvrtletí vynaložila 1,5 miliardy eur na posílení rezerv, ze kterých hradí náklady spojené s právními spory. Tento týden se Deutsche Bank dohodla, že zaplatí úřadům ve Spojených státech a Británii rekordních 2,5 miliardy dolarů (zhruba 63 miliard korun) za urovnání obvinění z manipulace s klíčovými úrokovými sazbami.

Akcie Deutsche Bank

V pátek večer banka oznámila restrukturalizační plány zahrnující prodej divize Postbank, která se soustředí na drobné klienty. V rámci snahy o posílení ziskovosti hodlá Deutsche Bank také omezit aktivity v investičním bankovnictví a snižovat náklady.

Deutsche Bank nicméně v pátek uvedla, že hodlá „zůstat přední globální bankou sídlící v Německu“. Podrobnější informace o restrukturalizačních opatřeních oznámí v pondělí.


Čtěte také:

Deutsche Bank se zbaví Postbank. Omezí i investiční bankovnictví

Deutsche Bank zaplatí za manipulaci s úroky 2,5 miliardy dolarů

Překvapení: Deutsche Bank se ve čtvrtletí vrátila do zisku

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské… více

Komerční prezentace
Mobilní web