Deutsche Bank doplatila na soudní spory. Čtvrtletní zisk klesl na polovinu

Čistý zisk největší německé bankovní společnosti Deutsche Bank se v letošním prvním čtvrtletí meziročně snížil o polovinu na 559 milionů eur (15,4 miliardy korun). Hospodářské výsledky negativně ovlivnily rozsáhlé náklady související s právními spory. Poklesu zisku nedokázal zabránit ani téměř čtvrtinový nárůst tržeb.

 Budova Deutsche Bank
26.4.2015 18:43   |  

Čtvrtletní zisk navíc zaostal za očekáváním analytiků, kteří jej v anketě agentury Reuters odhadovali v průměru na 665 milionů eur. Celkové tržby se přitom zvýšily o 24 procent na téměř rekordních 10,4 miliardy eur.

Banka ve čtvrtletí vynaložila 1,5 miliardy eur na posílení rezerv, ze kterých hradí náklady spojené s právními spory. Tento týden se Deutsche Bank dohodla, že zaplatí úřadům ve Spojených státech a Británii rekordních 2,5 miliardy dolarů (zhruba 63 miliard korun) za urovnání obvinění z manipulace s klíčovými úrokovými sazbami.

Akcie Deutsche Bank

V pátek večer banka oznámila restrukturalizační plány zahrnující prodej divize Postbank, která se soustředí na drobné klienty. V rámci snahy o posílení ziskovosti hodlá Deutsche Bank také omezit aktivity v investičním bankovnictví a snižovat náklady.

Deutsche Bank nicméně v pátek uvedla, že hodlá „zůstat přední globální bankou sídlící v Německu“. Podrobnější informace o restrukturalizačních opatřeních oznámí v pondělí.


Čtěte také:

Deutsche Bank se zbaví Postbank. Omezí i investiční bankovnictví

Deutsche Bank zaplatí za manipulaci s úroky 2,5 miliardy dolarů

Překvapení: Deutsche Bank se ve čtvrtletí vrátila do zisku

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web